2
Очакват се резултатите от кръвните проби на 18-годишния шофьор, който, заедно с още двама спътници в колата, загина на пътя Созопол – Черноморец.
Ден на траур в знак на съпричастност към смъртта на тримата младежи е обявен в община Созопол. Знамената на всички обществени сгради са наполовина свалени, а всички публични прояви в общината са отменени.
Междувременно от Държавната автомобилна инспекция започнаха проверка на цялостната дейност на автошколата, в която младият шофьор се е обучавал.
Обучението на загиналия 18-годишен Йордан Николов, който е получил шофьорската си книжка ден преди фаталния инцидент, се е водело на картон, защото е започнало преди да влязат в сила промените в закона, изискващи задължително дигитално обучение. Какво е установено до момента от извършената проверка на хартиения дневник и проведените изпити, обяснява директорът на ДАИ – Бургас, Тодор Атанасов:
„Към този момент е прегледан видеозаписът от практическия изпит, от който не са констатирани нередности от страна на изпитвания Йордан Николов. Протича си в рамките на нормалното, проверен е картонът, който е предоставен за практическото обучение. Теоретичното е проведено онлайн. По време на практическото обучение е установено едно несъответствие – в картона е отбелязано, че кормуването е извършено около 17 часа на 20 юли, което категорично няма как да е в тъмната част на денонощието. Административно наказание ще бъде наложено. Това, което е отбелязано като нощно кормуване, се е случило в светлата част на денонощието – в 17 часа.“
На практическия изпит Йордан Николов е показал много добри шофьорски умения, подчерта Тодор Атанасов. Проверката на автошколата, провела обучението на 18-годишното момче, продължава и днес.
Служители от Териториална дирекция Митница Бургас задържаха 502.68 литра наливен и бутилиран етилов алкохол при две отделни проверки с установени нарушения на акцизното законодателство. Те са извършени на територията на град Бургас от служители от сектор „Акцизен оперативен контрол“ в отдел „Митническо разузнаване и разследване“ във връзка с..
Пътният инцидент е станал на кръстовището на бургаските улици „Стефан Стамболов“ и „Проф. Яким Якимов“, съобщи Областната дирекция на полицията. Товарен автомобил, управляван от 51-годишен мъж от бургаското село Маринка е отнел предимството и блъснал правомерно движещия се по пътното платно, от лявата му страна мотоциклет, с чуждестранна регистрация...
Бургаският апелативен съд потвърди мярка за неотклонение "задържане под стража" за румънския гражданин Стате Чиприян. Преди 6 дни като шофьор на автомобил, превозващ 9-ма мигранти, след преследване от "Гранична полиция" от Китен до Бургас той катастрофира на брега на езерото Вая и причини смъртта на 6-ма афганистанци. Две обвинения за тежки умишлени..
Катастрофа е станала на пътя Сливен - Карнобат в следобедните часове. По тази причина движението в отсечката Лозенец - Венец се осъществява двупосочно в една лента, информират от АПИ. Трафикът се регулира от Пътна полиция.
Служители от Първо Районно управление – Бургас задържали двама криминално проявени бургазлии /на 23 и 27 години/, които извършили две кражби от вендинг автомати за играчки, първият от които бил монтиран на ул. "Цар Калоян". Открадната е сумата от 150 лв. на стотинки. Втората машина е на ул. "Гладстон", като е открадната сумата от 200 лв. на..
Служители от отдел "Криминална полиция" при ОДМВР – Бургас съвместно със служители от Районно управление - Средец иззеха артефакти от дома на 31-годишен мъж от Средец. Иззеха над 700 ценни монети от дома на помориец Открити са метален кръст, 15 монети и шест метални пръстени, носещи белезите на културно-исторически ценности. Мъжът..
Иззеха над 700 ценни монети от дома на помориец. За акцията съобщава днешната криминална хроника. Проверката е извършена в частен дом на улица «Манастирска», обитаван от 77- годишен помориец. Там са намерени три класьора и плик с общо 761 монети от различен метал, с различни размери и форма, носещи белезите на културно-исторически ценности..
Служители от Териториална дирекция Митница Бургас задържаха 502.68 литра наливен и бутилиран етилов алкохол при две отделни проверки с установени..
Пътният инцидент е станал на кръстовището на бургаските улици „Стефан Стамболов“ и „Проф. Яким Якимов“, съобщи Областната дирекция на полицията. Товарен..