Около 15 километра достигна опашката от тирове на граничния пункт "Капитан Андреево" и вече е близо до Свиленград. Причината за задръстването е реконструкция на пункта.
От турска страна също има километрична опашка. Зоната между двата пункта е била реорганизирана, което е облекчило до известна степен трафика.
На Свиленградската митница вече работят четири платна за вход-изход, вместо досегашните два. От митницата заявиха, че от утре се очаква ситуацията да се нормализира.
Парламентарните репортери Кристияна Стефанова от телевизия "Евроком" и Лъчезар Лисицов от "Клуб Z" коментират в "Мрежата" по програма "Христо Ботев"..
На 26 април 2025 г. (събота), от 11:00 до 15:30 часа Физическият факултет на СУ "Св. Кл. Охридски" отваря вратите си за всички, които искат да..
Новата стихосбирка на Виргиния Захариева се нарича "Пръски" и е посветена на морето. Морето – като вдъхновение, любов, красота, възторг. Водата, вълните,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg