Кметът обясни, че се поддържа връзка с живеещите в 7-те селища, до които няма разчистен път: Тези населени места са най-отдалечените, в най-високите населени места и те затова и останаха с най-висока снежна покривка. Имаме връзка с кметовете на населените места и с определени хора. При необходимост доставяме най-неотложните неща като лекарства и хляб. Надявам се до края на днешния ден да почистим и тези пътища.
Мурад посочи още, че техниката, с която разполага общината не е подходяща за екстремни обстоятелства: С техниката, останала от бившите „Машинно-тракторни станции“ ние почистваме нашите пътища. Няма модерни машини, с които да почистваме и това затрудни основно почистването. Друг проблем в тази ситуация са падналите дървета. Те буквално затвориха пътищата. Има участъци от няколко стотин метра с няколко стотин паднали дървета.
Вероятно ще е необходимо да се предприемат законодателни промени във връзка със сервитутните зони, просеките, които трябва да се направят около инфраструктурата. Навремето, когато тази уредба е била регламентирана, залесяването с дървета е било на 4-5-10 метра, сега те са с ръст 30-40 метра, с което нанасят сериозни нарушения на цялата инфраструктура, каза още Ресми Мурад.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Неотдавна в Сливен се проведоха два граждански протеста срещу намаляването на територията на природния парк "Сините камъни". Организаторите изразиха..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е..
В рубриката "Епизоди от живота" разказваме истории, които ни напомнят за силата на човешкия дух и самоотвержената обич. Днес ще ви представим разказа на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg