Българите между 16 и 35 години не се интересуват от политика, а техните приоритети са социални, показват резултатите от международно проучване в рамките на европейския проект "Милениум". Младите европейци също са разочаровани и не се интересуват от политическия живот.
Въпреки, че младите не се интересуват от политика, те имат свое мнение и могат да го изразят. Затова 70 на сто от младежите в България заявяват, че са готови да гласуват. Подобен е и процентът в Европа, но младите хора у нас живеят с усещането за корупция и несправедливост в политиката и затова поставят като приоритети и социалните системи с акцент в здравеопазването и образованието, коментира политологът Първан Симеонов:
Това, по сполучливото определение Петър Митев, е първото следпреходно поколение. Те имат една негативна предубеденост към политиката. И в това има две хубави новини. Това е известното усещане за нормализация. И другата хубава новина е това, че българските млади във все по-голяма степен започват да приличат на онези в останалите страни от нашата цивилизационна група.
Въпреки недоверието си в политиците, младежите се определят като оптимисти и щастливи и доволни от живота хора.
Дори да посетите Аржентина за кратко, като мен, пак ще усетите някои особености на тамошните нрави и специфични професии, които правят впечатление на..
В петък, 24 януари в родните киносалони влиза българският игрален филм "Клас 90". Сюжетът събира съученици 33 години след завършването на средното им..
На днешния 21 януари отбелязваме 146 години от смъртта на Любен Каравелов – революционер, поет, журналист и енциклопедист, оставил дълбока следа в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg