Деца от столични училища отбелязаха заедно с Представителството на Европейската комисия в България и Асоциация Евроток- България Европейския ден за здравословно хранене. Основната цел на събитието е да се работи за промяна на качеството на храната в детските градини и училищата, и да се изграждат у децата навици как да подбират правилно храните, каза Георги Иванов - председател на асоциация ЕВРОТОП-България:
Мисля, че в училищата най-вече трябва да се отварят такива дискусии. Една голяма кампания се отвори за промяна в производството на определени продукти, които доказано вредят на здравето на човека - консерванти, допълнителни съставки, които се ползват в хранително-вкусовата индустрия.
Неотдавна, при посещението ми в новото ателие на Живка, с удивление разбрах, че това място всъщност е било родният ѝ дом. Да, в София – днес вече..
Мръсен въздух, сковаващ студ, вятър, мъгли и човешката кожа, уязвима от всички тези природни фактори. Разговаряхме с дерматолога и водещ специалист в..
През 2023 г. Софийска градска художествена галерия получава голямо дарение от Юлия Банкова и нейни близки – наследници на големия художник и скулптор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg