Освен диви котки, кози и златки в южната част на Витоша живеят и десетина кафяви мечки.
Местообитанията им вече са описани по проекта "Изпълнение на приоритетни дейности" от плана за управление на природен парк "Витоша", информират от Министерството на околната среда и водите.
Мечките обитават главно южната част на планината в рамките на ловно стопанство "Витошко-Студена". Проучване показва, че най-големият риск за популацията е бракониерството и откъснатостта на територията от останалите планини, което пречи на разселването на вида.
Мечките избягват срещите с човека, затова обитават по-диви и непристъпни места, които са отдалечени от пътя на туристите.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg