До месец в залите, където се провеждат теоретичните изпити за шофьори, мобилните връзки ще бъдат заглушавани, така че да няма как външен човек да подсказва, съобщи пред "Хоризонт" изпълнителният директор на "Автомобилна администрация" Цветелин Цветанов:
Работим активно с фирмата, която поддържа софтуера за самия изпитен процес, за някакъв начин на заглушаване на сигнала, на източниците, които са вътре в изпитната зала. Предполагам, че до месец ще решим и този проблем и няма да има такова действие от страна на кандидатите. При единия от случаите имаше камера в копчето на ризата на кандидата, която камера излъчваше сигнал и отвън с едно устройство, което е монтирано на тялото, без слушалка в ухото. Едно вибриране, отговор едно, две вибрирания, отговор две и по този начин беше доста изобретателен този, който го използваше.
През миналата година са проведени над 113 хиляди теоретични изпита в цялата страна, а анулираните изпити заради подсказване са 300.
Неотдавна, при посещението ми в новото ателие на Живка, с удивление разбрах, че това място всъщност е било родният ѝ дом. Да, в София – днес вече..
Мръсен въздух, сковаващ студ, вятър, мъгли и човешката кожа, уязвима от всички тези природни фактори. Разговаряхме с дерматолога и водещ специалист в..
През 2023 г. Софийска градска художествена галерия получава голямо дарение от Юлия Банкова и нейни близки – наследници на големия художник и скулптор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg