Напускането на ЕС ще бъде пагубно за местните икономики, заявиха лейбъристки лидери на 10 от най-големите британски градове. В писмо, подписано от местни управници в градове като Бирмингам, Ливърпул, Манчестър, Кардиф и Глазгоу, се казва, че подобен ход ще изложи на сериозна икономическа опасност градовете им. Посочва се още, че благодарение на членството в ЕС в тези градове са били разкрити 63 000 работни места.
По-късно днес се очаква министърът на финансите в сянка Джон Макдонел и бившият премиер Гордън Браун да говорят за това как европейските фондове са помогнали на британските градове. От Брекзит обаче заявиха, че градовете са просперирали независимо от помощта на ЕС и че всяко бъдещо британско правителство ще може да гарантира средствата, идващи сега от Брюксел. В същото време група видни косерватори критикуваха Банк ъф Ингланд и министерството на финансите за мрачните прогнози за дълбока рецесия. Говорител на кампанията „Да останем“ пък отново обвини Брекзит в „безпочвено фантазиране“ за бъдещето извън ЕС. Според него, от Брекзит не искат да чуят какво казват икономическите експерти, именно защото ясно разбират, че напускането ще навреди на икономиката и семейните финанси.
Интервюто с Манол Глишев в рубриката "Темите на деня" очертава интересна перспектива върху връзката между личните и обществени преживявания, както и как..
На 2 януари, рождената дата на писателя Айзък Азимов, отбелязваме Деня на научната фантастика . За завръщането на жанра в настоящето и бъдещето, за..
Изпратихме вероятно най-успешната година за българската литература. Съвременните български писатели живеят сред богатство от жанрове, стилове и езици, а..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg