Това каза за предаването "Събота 150" по "Хоризонт" Андрей Колесников от московския център "Карнеги", ръководител на направлението за руска вътрешна политика и един от авторите на изследването "Изборите 2016 - рутина или промяна". Той допълни:
Парламентарните избори са прелюдия към президентските и могат да бъдат смятани за своеобразен праймъри за кандидатите за президентските. Без тези парламентарни избори, няма да може да се тества руската политическа система. От тях се очаква да дадат представа за легитимността на една или друга партия и определени политици.
Според експерта няма да станем свидетели на протестен вот на руските граждани заради санкциите, наложени на Русия след 2014 година.
Изследванията показват, че не само политически, но и социален масов протест не е възможен засега. Независимо от кризата руснаците са готови да се адаптират към нея. Това е така наречената "негативна адаптация". Според част от обществото е по-добре да очакваш някакви привилегии, отколкото да протестираш против нея. Това са засега доминиращите настроения.
Въпреки спада в рейтинга на управляващата “Единна Русия“ през последните месеци тя остава лидер преди парламентарните избори, коментира Колесников:
Безусловно тя ще бъде на първо място, независимо с колко точно гласове. Тя ще остане първата политическа сила, защото мисленето на болшинството е да се гласува за управляващите в страната. Смятам, че “Единна Русия“ е, така да се каже, едно от имената на властта.
Как ще изглежда опозицията е трудно да се каже, тъй като според повечето хора в Русия, това са комунистите, ЛДПР на Жириновски и „Справедлива Русия. Хората се отнасят с недоверие към новите опозиционни партии, коментира експертът, според когото „Яблоко“ няма да успее да влезе в Думата, но може да вкара индививидуални депутати. Алексей Навални е разпознаваем за интернет аудиторията, но не и извън мрежата, и вероятно би получил 1 % от гласовете в национален план. Григорий Явлински пък е разпознаваема фигура, но въпросът е дали той ще съумее да събере повече от 3 - 4 %. „Партията на ръста“, на Борис Титов, който е икономически омбудсман в екипа на президента Владимир Путин, е неразпознаваема и ще бъде по-скоро „спойлер“ за„Яблоко“, допълни той.
През далечната 1967 година легендарният диригент Димитър Димитров слага началото на Декемврийските музикални дни в Стара Загора. След откриването на новата..
В рубриката "Културен отпечатък" на Рождественското издание на "Terra Култура" се върнахме назад във времето, за да си припомним как са отбелязвали Бъдни..
Имаше време, когато – за да бъде представен – се даваше пример, че именно той е общото между римейка на "Бен Хур", популярния американски сериал "24" и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg