Още приживе Кол избра да бъде погребан в близост до величествената катедрала в Шпайер, недалеч от границата с Франция. Мястото е дълбоко свързано с личния му живот, но и с политическото му завещание - като дете, по време на бомбардировките през Втората световна война, Хелмут Кол се е криел в катедралата. А построената през 1953 г. наблизо църква „Св. Бернхард”, в чиято градина ще бъде положено тялото му,е по-известна като „църквата на свободата”, символизираща помирението между Германия и Франция.
За Хелмут Кол, наричан „канцлерът на обединението”, управлявал най-дълго Федералната република и оставил траен отпечатък върху най-новата история на Германия и на цяла Европа – разказва редакторът Весела Владкова – в звуковия файл.
Неотдавна в Сливен се проведоха два граждански протеста срещу намаляването на територията на природния парк "Сините камъни". Организаторите изразиха..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е..
В рубриката "Епизоди от живота" разказваме истории, които ни напомнят за силата на човешкия дух и самоотвержената обич. Днес ще ви представим разказа на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg