Европейската комисия предложи нов план за действие срещу мигрантската криза в Средиземно море. Комисията ще помогне на Италия с 35 милиона евро. Други 46 милиона ще бъдат вложени в укрепване на либийската брегова охрана. Планът предвижда още пари за африканските държави, от които тръгват икономическите мигранти. Той ще бъде обсъден в четвъртък от вътрешните министри на Евросъюза в Талин.
От началото на тази година през Средиземно море в Европа са стигнали над 100 хиляди души. 85 хиляди от тях пристигнаха в Италия, която призова другите европейски държави за помощ. Вместо това вчера австрийските власти обявиха, че ще пратят армията си на италианската граница, ако мигрантският натиск се засили.
В рубриката "Културен код" на Terra Култура гостува поетът Денис Олегов – носител на Националната награда за поезия "Владимир Башев" (2025) . В ефир..
В Историческия музей - Стрелча се откри мултимедийната инсталация "Поздравъ отъ Стрелча", посветена на стопанското и културно развитие на нашето село в..
Националният музикален театър "Стефан Македонски" връща на сцената един от най-емблематичните мюзикъли "Кабаре" , в обновена постановка, която обещава да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg