Президентът Румен Радев награди с орден "Св. Св. Кирил и Методий" директора на Мариинския театър на Санкт Петербург Валерий Гергиев. Държавният глава го определи като хуманист, голям приятел на България и кумир на всички музиканти по света.
Маестро Гергиев е една от най-мащабите фигури на световната музикална сцена. Вече четвърт век по неподражаем, виртуозен начин, той дирижира оркестъра на Мариинския театър. Точно културата в днешния напрегнат свят може и трябва да сближава народите.
Културата може да допринесе за развитието на отношенията между България и Русия, посочи Валерий Гергиев:
Добре е известно, че народите на Русия и България са братски. Бихме могли да допринесем сериозно за развитието на културните отношения, бихме могло да поканим големи български оркестри, театри в Русия.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg