Размерът на общия доход средномесечно на едно лице представлява 83% от необходимите средства за издръжка на живот, докато през 2010-а година същото е представлявало около 60,3%. Поради изключително ниската база той не е осезаем и не се усеща от българските домакинства. Нарастването на доходите не се разпределя равномерно. При високодоходните нарастването е с по-голяма скорост, съответно и високодоходните домакинства нарастват по-бързо, докато бедните домакинства намаляват за едногодишен период, но техният процент на намаление е значително по-бавен.
Основен принос за нарастването на издръжката на живот имат хранителните стоки, които на годишна база нарастват с 3,9%, а за десетгодишен период издръжката нараства с 22,7% спрямо декември 2008 година, посочи още Виолета Иванова.
Според данните на синдиката, едва 28% от домакинствата разполагат с общ доход на един човек над издръжката - това са близо два милиона българи. Други 27 на сто от домакинствата са с общ доход на човек под 314 лева на месец.
От КНСБ се обявиха против внесените от управляващите промени в Закона за трудовата миграция, които дават възможност за по-лесен внос на повече работна ръка от страни извън ЕС. Синдикалистите искат мерки за връщане на българите от чужбина.
Цялото интервю с Виолета Иванова и репортаж на Мария Костова по темата можете да чуете от звуковите файлове.
Юджийн О'Нийл пише "Дългият път на деня към нощта" през 1940 година, само четири години преди това, през 1936-та, той става Нобелов лауреат като..
Музиката има силата да свързва поколения, да разказва истории и да предава ценности. Чрез песните си ние не само запазваме културното си наследство, но и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg