Най-важното е хората да знаят, че тези болести не са толкова редки, колкото си мислим. Това коментира в интервю за предаването "12+3" на програма "Хоризонт" д-р Ирена Иванова, ръководител "Диагностика на редки заболявания и клинична лаборатория" в болница "Св. Иван Рилски":
Тези болести може да са по единични диагнози 3, 5, 10 пациенти в България, но ако сумираме всички диагнози, това са около 400 000 българи, т.е. това е нещо, което заслужава внимание от страна на лекарите, на фармацевтичните компании и на самите хора, защото отношенията между човек и човек са много важни и диагностиката на тези заболявания изисква един специфичен подход, тъй като става дума за доста разнообразни заболявания. Много често те са генетични и започват още в ранна детска възраст. Развитието на екипи, които могат да обслужват такива пациенти по отношение на диагностика и терапия изисква време и доста разнообразни специалисти.Цялото интервю с д-р Ирена Иванова можете да чуете от звуковия файл.
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава,..
"Когато започва война, думите стават излишни, нужни са действия", четем на корицата на "Речник на войната" – силна и трагична книга, разтърсваща, както..
Драматичният театър "Апостол Карамитев" в Димитровград възражда на сцена спектакъла "Лазарица" по прочутата пиеса на Йордан Радичков. На 27 януари..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg