За поредна година екип „Фолклор“ на програма „Христо Ботев“ кани всички на церемонията по награждаването на победителите във фолклорната класация „Надпяване“.
В продължение на една година вие – нашите приятели и почитатели, слушахте, гласувахте и отличихте дванайсетте най-достойни изпълнители, композитори и аранжори. Заповядайте на 3 април в Първо студио на БНР, от 19.30 часа, за да видите и нашите гост изпълнители – Лина Мачева, квартет „Светоглас“, Стоян Дечев и децата от музикална школа „Бобовдол“. На сцената, заедно с водещите Юлия Гатдерова и Магдалена Стоянова ще бъдат и прекрасните музиканти от Оркестъра за народна музика на БНР с техния диригент Димитър Христов.
Входът е свободен.
Галаконцертът на „Надпяване“ ще бъде излъчван на живо в интернет на страницата на радио „Бинар“.
Прочетете още
На 10 септември дворът на Драматичния театър в Пловдив ще се превърне в сцена за една специална музикална вечер. Певицата и пианистка Александра Борисова – едно от вдъхновяващите млади имена на българската етно-поп сцена – ще представи своя дебютен албум "Може и така" в рамките на фестивала "Сцена на кръстопът". Александра, позната и под..
Триото – Живко Петров (пиано), Димитър Семов (ударни) и Димитър Карамфилов (контрабас) представи на "Аполония" Beyond the Flesh – шестият студиен албум на JP3. В 11 оригинални композиции триото пренася музиката на Живко Петров за филма "Плът" в ново измерение – отвъд образите, отвъд екрана, отвъд плътта. Пиесите, създадени като саундтрак към филма,..
Днес в Зала "Филхармония" в Държавна опера Русе ще се състои Мултимедиен концерт-спектакъл "Музика и светлина", посветен на Деня на Съединението на България. Това е и началото на новия сезон на Русенската опера. Участието е на Оркестъра и хора на Русенската опера, с диригент Владимир Бошнаков, а публиката ще чуе фрагменти от знакови произведения на..
"Керана и космонавтите" имат издадени два самостоятелни албума – " Урса Майнъ" и " Октант" , и именно музика от тях слуша публиката на 41-вата "Аполония" на 30 август. На сцената на Амфитеатъра в Созопол Керана впечатли както с музиката си, така и с енергията си, с която зареди всеки един от присъстващите, макар и да беше със счупен..
Ура! Поглеждам се отстрани и просто си завиждам как се радвам, бидейки ярък представител на тънката меломания. Дарк, прогресив, дуум, джаз фюжън, метъл, уейв, ембиънт – заедно и поотделно. Цялата музика на света ли е сдъвкана от "Кайо Дот" (Kayo Dot)? Световна музика, да, разбира се, но не и саундът на света, защото идеята за него препраща към..
На 10 септември дворът на Драматичния театър в Пловдив ще се превърне в сцена за една специална музикална вечер. Певицата и пианистка Александра Борисова –..
След успешното си представяне в галерията на СБХ в София, мащабната ретроспектива, посветена на легендарния художник Любен Зидаров, гостува в Пловдив...
В Пловдив на ул. "Иван Вазов" започва третото издание на фестивала Station Street Festival. Фестивалът събира на една сцена музика, култура, изкуство,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg