Снощи правителството додаде още близо милион и седемстотин хиляди лева за туристическа реклама. Така за тази година парите стигнаха 15 милиона.
Същевременно министерството обяви, че м.г. сме били посетени от близо 9 млн. чужденци, приходите гонят 7 млрд. лв., което е с 9.3%. повече от миналата. Само за първите два месеца от 2018 г. ръстът е 10%. Т.е., според отчетите, настоящето е светло, бъдещето още повече. Пари много. Но средствата се взимат от здравеопазването, образованието, хората с увреждания, социално слабите. Тези разходи са част от държавния бюджет. От където са и гласуваните поредни пари за реклама, на нещо, което върви стремително нагоре. И може да се самоиздържа и дори нещо повече. Но за него се дава от държавния бюджет. И се замисля човек, къде е това нещо, на което някои хора казват истина. Или целесъобразност. Или нещо друго.
Правителството откри и процедура за предоставяне на концесии на най-атрактивните морски плажове. Победителите са почти предвестени. Т.е. същите. А по-заслужили получиха пясъка пред хотелите си и без конкурси. И едните и другите някак си имат онова борческо минало, превъплътено в управленско взаимодействие. И едните и другите обещават чадъри и шезлонги по десетина лева. Отделно и повече от миналото лято. Защото се очаквало поскъпване на туристическата услуга изобщо с 10%.
Какво се случи с "Голямото жури" на "Дарик", как продължава "Журито" в интернет пространството, какво е елементаризиране на журналистиката, коментират в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Александър Детев, Георги Донков, двама от журналистите, напуснали "Дарик" преди няколко месеца, които вече имат свой подкаст . Защо си тръгнаха от..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Петър Иванов, Варна: Издадено ми е наказателно постановление от КАТ за причинено пътно-транспортно произшествие (ПТП) с парична глоба и 4 месеца лишаване от право на управление на МПС. Какъв е редът за обжалване на наказателното..
В рамките на рубриката "Темата на деня" актрисата Касиел Ноа Ашер повдигна болезнени, но нужни въпроси за състоянието на културата у нас и ролята на театъра като начин за преживяване и осмисляне на трагедиите на живота. В предаването "Нашият ден" тя сподели своята позиция с характерната си откровеност и страст. "Ще ми се да не сме безволеви..
В рубриката "Разговорът" обръщаме внимание на онези, които са били принудени да напуснат домовете си, за да търсят спасение и нов живот далеч от войната. На Световния ден на бежанците разговаряме с Линда Ауанис – основател и председател на Сдружение "Съвет на жените бежанки в България" , организация, подкрепяна от Върховния комисариат на ООН за..
Световният форум на полицейските организации и агенции за сигурност Дубай World Police Summit 2025 и Световния форум за киберразузнаване с електронно наблюдение в Прага 2025 – два международни форума в областта на сигурността, състояли се в изключително изострена в глобален мащаб обстановка на военен конфликт в Близкия изток. Комисар, проф. д-р на..
Балет "Арабеск" ще открие петото издание на Софийския фестивал на музикалния театър с новия си спектакъл "BarrocoLife/Съвършенното несъвършенство"...
В с. Лилково, община Родопи, започва фестивалът на българската легенда "Самодивско сборище". Събитието е насочено към опазване на нематериалното културно..
Спектакълът "Дон Жуан" на Народния театър в Ниш гостува на първата ни сцена. На 20 юни от 19 часа една от най-противоречивите и вълнуващи фигури в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg