Всички средства, с които компанията и нейните акционери работят, са с ясно доказан и законен произход. Това заявяват от "Джи Пи Груп" в своя позиция по повод съобщението на Специализираната прокуратура, че е повдигнала обвинения на двама от съдружниците:
"Извършването на финансови и банкови операции е обичайна дейност, която не съдържа никакви елементи на престъпление", отбелязват от компанията и посочват, че вече са декларирали в писмен вид до прокуратурата желанието си за пълно съдействие на разследването, но от там не е потърсена официална информация. На прокуратурата са предоставени повече от 1000 страници доказателствен материал за законния произход на средствата.
Според "Джи Пи Груп" до момента по случая прокуратурата не е представила никакви доказателства съобразно изискванията на Наказателно-процесуалния кодекс.
Софийската градска прокуратура /СГП/ е образувала досъдебно производство по сигналите на сайта "Биволъ" и вицепремиера Томислав Дончев за дейността на строителната компания "Джи Пи Груп". Това съобщи пред журналисти в Русе главният прокурор Сотир..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg