Пистолет „Макаров“ със заглушител, 150 бойни патрона, близо 200 грама амфетамин, около 70 грама марихуана, електронни везни и мобилни телефони са само част от намереното в дома на 28-годишен мъж от Русе след специализирана полицейска операция срещу разпространението на наркотици.
В акцията, проведена на територията на град Русе, са участвали служители на сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ и тактическото звено на дирекцията на полицията, като всички действия при операцията са били съгласувани с Окръжна прокуратура. Това обясни зам.-директорът на Областната дирекция на МВР комисар Илиян Енчев.
При претърсването на жилището на задържания 28-годишен мъж полицаите са се натъкнали и на специална оранжерия за марихуана с препарати, филтри, кварцова лампа и вентилатор.
Мъжът е задържан първоначално за 24 часа, след което му е повдигнато обвинение и с постановление на прокуратурата е задържан за 72 часа.
Неотдавна, при посещението ми в новото ателие на Живка, с удивление разбрах, че това място всъщност е било родният ѝ дом. Да, в София – днес вече..
Мръсен въздух, сковаващ студ, вятър, мъгли и човешката кожа, уязвима от всички тези природни фактори. Разговаряхме с дерматолога и водещ специалист в..
През 2023 г. Софийска градска художествена галерия получава голямо дарение от Юлия Банкова и нейни близки – наследници на големия художник и скулптор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg