На 31 август в 9 часа от църквата „Св. св. Кирил и Методий“ в Созопол започва благотворителното пътуване на Крум Крумов до Камино де Сантяго. Това е второто пътуване на българина до поклонническия път, но сега с благородната и отговорна задача да събере средства за нуждаещи се български деца. Предстои му да измине близо 5000 километра за 30 дни.
„Каузата на пътуването е благотворителна и силно свързана с идеята за Камино. Неговото изминаване обединява хиляди съзнателни, емпатични и добронамерени хора, за които помагането не е чужда дума. Бих искал да помогна на две български деца – Християн Христов на 3 години от Тополовград, диагностициран в края на 2018 година със злокачествен тумор в мозъка и Невена Родович на 12 години с открит тумор на малкия мозък миналата година. И двамата се нуждаят от спешни операции в чужбина и допълнителни средства за тяхното лечение. За да се избегнат спекулации избрах деца, които познавам лично, но също така съм отворен за предложения как да помогнем и на други нуждаещи се деца и други благотворителни каузи чрез това пътуване“, казва Крум Крумов.
Той ще се движи по авторски маршрут, който ще мине през България, Беломорска Тракия, Македония, Албания, Черна гора, Хърватска, Италия, Франция и Испания, за да достигна до Сантяго, включвайки се още в Италия в един от европейските пътища Камино де Сантяго. Маршрутът най-вероятно ще направи за първи път директна връзка между България и официалните пътища на Камино в Европа.
Крум Крумов кани всички, които искат да подкрепят каузата, да изминат с него километри по предварително определения маршрут. Актуалното трасе и ежедневно местоположение може да се следи на фейсбук страницата и сайта на събитието.
Благотворителното събиране на средства ще се проведе едновременно в България и Полша.
Крум Крумов живее и работи в Полша. Той е преводач, мечтател-пътешественик и запален триатлонист. През 2017 година прави първата българската обиколка с колело на Исландия.
Катедрата по история на литературата и сравнителното литературознание към Филологическия факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" организира Международна конференция , посветена на 80-годишнината от рождението на изтъкнатия литературен критик, историк, писател и преводач проф. Светлозар Игов (1945–2023) . В рамките на..
На 7 октомври се навършиха 19 години от убийството на Анна Политковская, случайно или не, съвпадащо тогава с рождения ден на Владимир Путин. Защо бе убита руската журналистка, "струва ли си да дадеш живота си за журналистиката?" и как се промени Русия за тези 19 години, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Маргарита Шурупова ,..
В днешната неделя след Кръстовден се чества паметта на светите Отци от седемте Вселенски събора - едни от най-добрите сеячи на словото Божие, след Христос и апостолите. В този ден литургийното евангелско четиво е притчата за сеяча от евангелието на Лука. В него Спасителят разкрива как доброто семе може да не даде плодове, ако няма кой да се погрижи за..
В началото на седмицата Николай Бареков, преди години работил като журналист, после работил като политик, а сега с плахи опити отново да се върне към журналистиката, интервюира Бойко Борисов пред дома му. Поводът е публикация в Wall Street Journal, в която се твърди, че Борисов е предложил сделки, свързани с българската енергетика, на сина на..
Всяка усмивка, всяка дребна победа на дете в риск е резултат от грижа, която обществото избира да даде навреме. Н а 13 октомври, понеделник, в Sofia Event Center фондация "За Нашите Деца" ще проведе 16-ата "Вечер на добродетелите", събирайки лидери, културни и обществени личности, дипломати и бизнес представители в едно голямо "пътешествие към..
В началото на седмицата Николай Бареков, преди години работил като журналист, после работил като политик, а сега с плахи опити отново да се върне към..
33-то издание на Международния театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен предложи на публиката и критиката поводи за размисъл върху едни от най-значимите..
Всяка усмивка, всяка дребна победа на дете в риск е резултат от грижа, която обществото избира да даде навреме. Н а 13 октомври, понеделник, в Sofia Event..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg