Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Иван Гарелов: Не се срамувайте от българските имена

БНР Новини
Снимка: Здравко Петров

Съвсем закономерно в днешния ден в рубриката "Главен герой" гостува Иван Гарелов. "Мистър Панорама", едно от знаковите имена на журналистиката ни, следи тревожното сътояние на професията днес.

Той сподели за "Нашият ден" и плановете си: "Да се създаде една организация само че не платена отвън, а само за интересите на журналистите. Говорил съм с няколко адвокати, които да защитават безплатно интересите на журналистите."

Разбира се, разговорът беше дълъг и интересен: "Хубавото на това да имаш имен ден, за разлика от рождения, е че на имения ден не правиш равносметки" - в шеговит тон казва Гарелов, разказва весели истории, свързани с Ивановден и отправя послание: не се срамувайте да кръщавате децата си с хубави български имена.

В ефир се включва и агент Тенев, също Иван.
Кризата в Близкия изток и бързо променящата се глобална политическа картина - също бяха тема на разговора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Съобщение за събитието

Асоциацията за инсулт и афазия: нужно е цялостно лечение, не само медицинска помощ

По случай Световния ден за борба с инсулта, в ефира на Lege Artis  председателят на Асоциацията за инсулт и афазия, инж. Дорина Добрева , постави акцент върху едни от най-сериозните предизвикателства, пред които са изправени пациентите у нас – разпознаването на симптомите на инсулта и адекватното последващо лечение, включително рехабилитацията при..

обновено на 22.10.25 в 14:14

Сексуалната експлоатация и принудителният труд са най-честата причина за трафик на хора

Нов доклад, публикуван от Групата на Съвета на Европа срещу трафика на хора, ГРЕТА, обхващащ периода 2020-2024 г., разглежда мерките, предприети от България за предотвратяване на уязвимости към трафик на хора, откриване и подкрепа на уязвими жертви и наказване на извършителите. Докладът обръща особено внимание на използването на..

публикувано на 22.10.25 в 13:25
Аркади Шарков

Аркади Шарков: Няма консенсус за заплатите в здравния сектор

Депутатите от Здравната комисия в парламента  ще обсъдят на второ четене три различни варианта за възнаграждение на минималните заплати на медицинските специалисти в лечебните заведения. Въпреки очакванията за ясно решение, според икономиста Аркади Шарков , консенсус по въпроса все още няма, а реалното прилагане на промените изглежда неосъществимо без..

обновено на 22.10.25 в 13:20
Д-р Наталия Темелкова

Над 420 000 българи страдат от остеопороза – какво трябва да знаем за заболяването?

На 20 октомври беше отбелязан Световният ден за борба с остеопорозата. Повече от 420 000 българи страдат от това заболяване, като 80,4% от тях са жени, а 19,6% – мъже. Според статистиката на всеки час в България се регистрират по 6 фрактури в резултат на крехки кости – или 150 счупвания на ден, припомнят от "Амджен България". Кампанията за борба с..

публикувано на 22.10.25 в 13:10
Илюстративна снимка

Ще обучават медицинските сестри в столичните детски градини да се грижат за деца с диабет

По-малко от половината деца с диабет в София посещават детски градини. Столичната община започва обучение на медицинските сестри в детските градини. За заболяването и грижата за децата, насочено към грижата за деца с диабет разговаряме в Lege Artis с проф. Мая Константинова , детски ендокринолог, бивш председател на Националното сдружение по детска..

публикувано на 22.10.25 в 12:28