Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Обществените медии – близост по време на криза

Снимка: old.europe.bg

Успяват ли обществените медии в България да отговорят на очакванията на обществото? Доклад на EBU, който излезе преди няколко дни, установи, че ескалирането на ситуацията с Covid-19 навсякъде по света все повече насочва голямата част от аудиторията към обществените медии, за да получи тя достоверни новини и информация, основана на проверени факти.

Според Лиз Корбин, заместник-директор „Медии“ и ръководител „Новини в EBU: „По време на национална или международна криза милиони хора се обръщат към обществените радио и телевизия. Що се отнася до общественото здравеопазване, хората търсят достоверен източник. В настоящата кризисна ситуация журналистите от обществените медии дават най-доброто, на което са способни, за да предоставят вярна, точна и пълна информация възможно най-бързо“.

Главният продуцент на продуцентски център „Новини“ на БНТ Даниел Чипев и Стойчо Стоев, автор и водещ на предаването „За здравето“ на програма „Христо Ботев“ на БНР, коментират в "Мрежата" мястото на здравните журналисти и доверието в експертизата? 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Възпитаване на гражданска отговорност чрез училищни бюджети

В рубриката "Разговорът" Люба Батембергска от фондация "Малките стъпки" представя вдъхновяващата инициатива "Граждански бюджет за ученици". Целта на проекта е учениците да получат възможност да управляват бюджет, който да подкрепя техните идеи, като така се приобщават към демократичните процеси още от ранна възраст. "Темата за демократичния..

обновено на 18.12.24 в 10:41
Тихомир Безлов

Тихомир Безлов: България през последните години е една много по-спокойна страна в сравнение със Западна Европа

В края на една година, преминала в сякаш непрестанно увеличаващата се агресия, търсим причините за нея и за онова, което се случва в обществото ни. В "Нашият ден" разговаряме с експерта от Центъра за изследване на демокрацията Тихомир Безлов . По думите на госта Европа се намира в политическа криза на фона на най-голямата война след..

публикувано на 18.12.24 в 09:35

Имигрантът Бисрат Можо: За живота в България и (не)толерантността

Насочваме внимание към живота на мигрантите в България в Международния ден на мигрантите. В "Нашият ден" чуваме гласа на Бисрат Можо , имигрант от етиопски произход, с когото говорим за чувството на безопасност, за толерантността и дискриминацията в обществото ни. Бисрат живее нормално, общува с образовани и добронамерени хора и..

публикувано на 18.12.24 в 09:15

Проблемите на средното образование през очите на един родител

Д-р Лъчезар Томов , преподавател по информатика, информационни технологии и история на науката в Нов български университет, човек с дългогодишен опит като учител в българското средно училище и баща на 16-годишната Ема, разказва в "Нашият ден" за проблемите на средното ни образование , пречупени през случки от битието му на родител. Защо..

публикувано на 18.12.24 в 09:02
Боряна Ангелова-Игова

Оптимизъм и интеграция: Как спортът приобщава?

В предаването "Време за наука" гостува доц. Боряна Ангелова-Игова , която споделя своите впечатления и анализи за настоящото състояние на спорта в България. Тя изразява оптимизъм, като отбелязва, че изминалата година е била изключително успешна от спортна гледна точка. Карлос Насар: Чакат ме нови предизвикателства, изтощен съм от емоции..

обновено на 17.12.24 в 14:44