Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Тони Димитрова и морето

| обновено на 26.05.20 в 14:02
Снимка: БГНЕС

Тони Димитрова е изпяла много песни, но визитната ѝ картичка винаги ще бъде "Ах, морето". Затова и разговорът с нея в рубриката "Главен герой" започва с морето – как го е видяла тя, една от най-обичаните изпълнителки, по време на изолацията и как го вижда днес?

Дали заради близостта с морето, или заради темперамента си, но Димитрова е извлякла ценните уроци от карантината. Тя не подценява, но и не драматизира ситуацията. Казва, че съзнателно се е пазила от конспиративни теории и заблуждаващи информации, защото: "Много е лесно да уплашиш човек, а после как ще го успокояваш?"

Вероятно близостта с морето настройва хората философски. Тони е извлякла за себе си уроци от затварянето и е направила личните си преоценки и затова разказва с допълнителна болка и негодувание за презастрояването и алчното отношение към природните богатства на страната ни.

"На кого му беше нужен този ламтеж, в тая малка държава – толкова много хотели?", пита се тя, както и други наши сънародници, които следят крокодилските сълзи, които се проливат пред въпросителните ще има ли достатъчно туристи у нас през този сезон.

"Ако амбицията ни е по-силна от реването, ще се справим", смята Тони Димитрова. Тя не се окайва, макар че е от изпълнителите, за които живият контакт с публиката е от основно значение. Големият ѝ концерт "Моите неизпратени писма" в София, както и другите ѝ участия бяха отложени.

"Имам да правя една нова песен, всичко е готово, само дето аз не съм я научила", чистосърдечно признава певицата и споделя, че и в хода на записите предпочита да работи с музикантите на живо. 

"Компютърът не е мой човек", казва тя с присъщото си ведро чувство за хумор и разказва за плановете си като певица, повдигайки друга важна тема тази за мярката и за умението да знаеш къде да спреш и кога да започнеш нещо ново.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Артседмици на "Артистократи": Как се възпитава у децата любов към изкуството?

Как се възпитава у децата любов към литературата и различните форми на изкуство разказват Ренета Иванова – актриса и сугестопед и Николина Харизанова  – актриса, творец и дългогодишен преподавател, по повод откриващата се днес (3 юни) Артседмица на "Артистократи". В артистичното пространство "Арт къща" предстоят четири артседмици за деца от..

публикувано на 03.06.24 в 09:31
 Антон Митов и Елена Веселинова

Антон Митов представя: Елена Веселинова, студентка

Елена Веселинова е втори курс студентка по медицина в СУ "Климент Охридски". Стипендиант е на програма "Готови за успех" и е одобрена за научен обмен в Тунис, където ще прекара един месец в отделение по Имунология. За разликите между поколенията, франкофонията и социалните текстове на френския певец Струмая. Размисли за феминизма и отношението..

публикувано на 03.06.24 в 09:02
Калина Иванова, Габриела Петрова и Виктория Бакърджиева

"Вълшебната градина" и нейната хармонията с архитектурата

Лесно ли е да създадеш усещане за женственост, красота и вълшебство, преплетени с характера на българската природа споделят студентките по стенопис Габриела Петрова , Калина Иванова и Виктория Бакърджиева от Националната художествена академия? Основна задача пред студентите бе разработване и представяне на проекти за стенопис на част от фасадата..

публикувано на 03.06.24 в 08:32
Момчил Карамитев

Вариации за цигулка и човечност

В епизод 546 "Трамвай по желание" поставя във фокус късометражната кинолента "Вариации за цигулка: 100 долара", представена в студиото от своя продуцент и режисьор Момчил Карамитев. 16-минутният филм заслужи световно признание с включването му сред стотици участници в късата листа на една от съпътстващите програми на фестивала в Кан. Как..

публикувано на 02.06.24 в 17:35

Изложба "Избори" в обновената Художествена галерия в Казанлък

Преди 123 години в Казанлък от Петър Топузов и Иван Енчев-Видю е поставено началото на колекцията, която е в основата на първата по рода си институция у нас. До днес във фондовете на галерията се пазят 5000 произведения. "Събирателството и историзирането на творбите са неотменно свързани с жеста на избора. Изборът, който науката описва като..

публикувано на 02.06.24 в 09:05