"Проект ЕКО" е иновативен конкурс, даващ глас на млади хора да оформят устойчивото бъдеще. На 10 юни 2020 г. стартира първото издание на конкурсa на младите, в който те сами намират решения на наболял екологичен проблем в България. Три теми са насочени към текущи екологични проблеми в България, които имат нужда от свеж поглед и устремен ентусиазъм.
"Трябваш ни, за да направим позитивна промяна! От теб зависи да представиш идеите си, а ние и нашите спонсори ще направим всичко възможно те да се реализират." – твърдят организаторите на инициативата.
Инициативата има за цел да срещне нови и свежи идеи с добрите практики на някои от водещите компании у нас. В нея могат да се включат участници на възраст между 15 и 30 години. Задачата им ще бъде да разработят решение за актуален екологичен проблем в България. Това решение трябва да е приложимо, функционално и икономически обосновано.
Ивайло Цочев организатор на "Проект ЕКО" и създател на "Нулев отпадък България" – разказа в "Нашият ден":
"Проект ЕКО" е страхотен старт, който дава шанс на млади хора да не изчакват с идеите си до удобен момент или позиция, а още сега, с подкрепата на бизнеси, насочени към бъдещето, да започнат истинска промяна."
Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Проф. Замфиров коментира..
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..
Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..
Кои са външнополитическите приоритети на страната ни след последната стъпка на евроинтеграция – влизането ни в еврозоната и как върви напредъкът ни в интеграцията с ОИСР; каква в промяната в образователната система, която иска да реализира сегашното мнозинство и кои са резултатите, които трябва да бъдат постигнати с нея? На тези въпроси в "Нашият..
Няма рибар, който да не е хващал огромни риби и по много, няма човек с въдица в ръката, който да не е най-добрият сред най-добрите риболовци. Това не е измислица, това практиката го показва, а ако някой не вярва, да пита първия срещнат рибар кое как е. Другият източник на информация, при това надежден, са водещите на "И рибар съм, и ловец съм" Росен..
"Нощта на Allegra" на 16 юли ще събере на една сцена изявени европейски музиканти и млади български таланти, които уверено вървят по своя път към големите..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg