Лятото наближава връхната си точка и вече е ясно, че ще трябва да свикнем и да живеем, и да почиваме в различна от обичайната ситуация.
Туристическият експерт Константин Занков съветва при пътуване в чужбина да следим сайта на ЕК, където се предоставя информация за ситуацията в различни държави и възможността да се пътува.
Също така Външно министрество предлага информация. Не на последно място и самите туроператори могат да ни посъвтват как да планираме пътуване.
Като цяло интересът на потребителите се е пренасочил към по-малко познати дестинации, къщи за гости, малки хотели.
Търси се спокойствие, уединение и персонализирана услуга.
"Планираните чартърни полети до Бургас до края на септември са 10 хил. 600. В нормална година това са полетите само за един месец.
Само тези числа са достатъчни, за да очертаят обхвата на кризата за черноморския туризъм, изтъкна Даниела Костадинова, кореспондент на БНР в Бургас.
Едва 30% от хотелите в големите курорти са заети, спазват се стриктно всички хигиенни изисквания, но има места, на които персоналът е повече от почиващите.
Хитът на сезона са къмпингите
Бунгала, каравани, къмпинги са заети до края на лятото.
За съжаление отношението ден година храни не е пострадало от кризата. Отделни концесионери и собственици на хотели поставят огромни цени за ползване на тъй нар. барбарони по плажа, за интернет, самодейно поставят табели със забрани за поставяне на собствен чадър и по този начин допълнително усложняват и без друго трудната ситуация, в която се намират туроператорите по Черноморието.
Чуйте репортажа на Даниела Костадинова, която пряко следи протичането на сезона.
В Деня на българската писменост, просвета и култура насочваме вниманието ви към Севда Севан, която в своето творчество разказва за смесването на традиции и култури, за общуването между гърци, арменци, евреи и турци, които пребивават в хармонията на своето многоезичие. Ще го сторим заедно със сина ѝ Ален Лазаров, Вартануш Топакбашян, главен..
Има ли руска пропаганда в българските училища и какво показва разследване на БНТ, коментира в „Мрежата“ по програма „Христо Ботев“ Мая Димитрова, журналистка в БНТ, авторка на разследването. Руска пропаганда в български училища? "Всъщност не очаквах, че проблемът е толкова широко залегнал в българската образователна система. Това е един..
Как да различим социалните от политическите послания в една криза и защо исканията на синдикалистите по време на протестите в градския транспорт на София заприличаха на политическа акция, коментира в "Мрежата“ по програма "Христо Ботев" Весислава Танчева , комуникационен експерт. "Всички, които наблюдаваме Борисов в неговата вече 25-годишна..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Ли ана Спирова, Варна: Преди години сключих договор за строителство на жилищна кооперация, съгласно клаузите на който трябваше да получа два апартамента и един мезонет. Условието беше те да ми бъдат предадени напълно завършени до..
Националното издателство за образование и наука "Аз-буки" и Институтът за български език "Проф. Любомир Андрейчин" при БАН ще представят на 24 май новата си съвместна книга "Написаното остава. Пиши правилно! 101 езикови бележки". Събитието ще се проведе от 12:00 ч. в парк "Княжевска градина" в София и е част от тържествата по случай Деня на..
Има ли руска пропаганда в българските училища и какво показва разследване на БНТ, коментира в „Мрежата“ по програма „Христо Ботев“ Мая Димитрова,..
Как да различим социалните от политическите послания в една криза и защо исканията на синдикалистите по време на протестите в градския транспорт на..
В навечерието на 24 май – денят на българската просвета и култура, и на славянската писменост – в студиото на радиопредаване гостуваха представители на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg