"Кой ще гледа сега детето?", вероятно това е била първата мисъл на хиляди работещи хора при новината за затварянето на детските ясли, градини и училища.
Въпросът за грижата за децата в работно време е на дневен ред отпреди 2020 г., пандемията само изостри проблема. Затворените детски ясли и градини и изчерпаните отпуски за гледане на дете повдигат редица въпроси, свързани с грижата за децата – от пеленачета до ученици.
Светослав Стефанов, съосновател на Bavachki.bg, разказва какъв е успешният модел в предлагането на бавачки – жени (най-вече), които да се грижат за децата, докато родителите им работят. Какво е помогнало на платформата да устои и да се развие? Как затварянето се отрази на търсенето и предлагането на грижи за деца?
Платформата помага на родителите, които могат да си позволят тази така специална услуга, да прецизират изискванията си, да ги конкретизират и комуникират ясно. А също се грижи за обучението на желаещите да се занимават с гледане на деца. Поради промените във всекидневния живот платформата се е адаптирала и осигурява помощ с уроците и онлайн образованието, на което в момента са подложени деца и родители.
Дали сегашната ситуация, която остро постави нуждата да се доверим на сигурен и квалифициран човек, ще доведе до регулиране на професионалния статут на бавачката?
Чуйте разговора със Светослав Стефанов.
"Прогледай, твоята вяра те спаси", казва Господ Иисус Христос на един нещастен слепец в евангелското четиво, посветено на йерихонския слепец. Когато Христос призовава Йерихонския слепец при Себе си, Той го пита: "какво искаш да ти сторя?"... И той отвърнал: "дай ми да прогледам!" Той съзнава своята телесна слепота, а ние в по-голямата си част не..
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg