Монархията като културно наследство и опазването му през хилядолетията, е разговор, който дирижира и дневния ред на бъдещето. През последните седмици връх на айсберга по отношение на напомнянето и преразглеждането на ценностите на монархията е интервюто на британския принц Хари и съпругата му Мегън пред американската журналистка Опра Унфри. В него прозвучава и най-драстичното обвинение към една от оцелелите и най-силни кралски династии днес – в расизъм.
За никого не е тайна, че от възкачването си на престола кралица Елизабет II е публично отдадена на идеята за сплотено и достойно кралско семейство. Това е и посланието към поданиците, както и поставянето на семейните ценности на преден план – не само в кралския двор, но и във всеки семеен двор. Неслучайно проблемите в брака на престолонаследника Чарлс и Уелската принцеса Даяна, както и последвалата трагична смърт на Кралицата на сърцата през 1997 година, нанасят един от най-силните удари върху имиджа на Британската корона.
Мария Конакчиева, експерт протокол и връзки с обществеността, коментира в Terra Култура на „Нашият ден“, че изявленията на принц Хари и съпругата му Меган пред Опра Уинфри отпреди седмици звучат стиковано и са пореден удар срещу монархията. Стрелите са насочени основно към принц Чарлз и се отправят в трудни времена – Брекзит, пандемия и криза.
Човечеството е в търсене на нови пътища и кумири, с които да продължи живота си в „новото нормално“. Дали в него има място за ценностите на монархията и кой има интерес от заличаването им – чуйте отговор на този и други въпроси от Мария Конакчиева в звуковия файл.
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Ескапизъм, искейпизъм, оттегляне, отдръпване, доброволно отшелничество – дълга синонимична редица, обозначаваща явление, присъщо на човечеството, откакто има човечество, но набиращо сила в модерната епоха. Говорим с философа от СУ професор Стилиян Йотов, с журналиста и писателя Иво Беров, с психолога Иван Иванов и с публициста и колумниста Диян..
Важността на устойчивото третиране на отпадъците и рециклирането, ролята на кръговата икономика и ползите от съвременни методи за управление на отпадъците са ключови теми на семинара "Отпадъци и рециклиране", организиран от Френското посолство и Френския културен институт в България. Това събитие е част от конкурса "ЕкоОбщина – устойчив град и..
Теодор Цеков е журналист в седмичния вестник "Филтър" и сайта, носещ същото име. Радослав Диков е също журналист, вече бивш – работил дълги години в Немска редакция на БНР. Сега пише фейлетони. За мухата в студиото, политиката и най-дългата дума в немския език, или "последният да затвори вратата". Полусериозно преди президентските избори в САЩ –..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" след Деня на будителите и в навечерието на второто издание на Деня на четенето, който тази година преминава под мотото "Иновациите започват с четене", Валентина Стоева от фондация "Четене" и фондация "Детски книги" сподели възгледите си за това как да стимулираме четенето сред децата и защо е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Кой има интерес от грубото и агресивно поведение на политици срещу журналисти, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев ,..
На 6 ноември публиката в Студио 1 на Радиото в София ще се наслади на музикална приказка за различните лица на един от най-чувствените инструменти в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg