Празник на децата по повод 1 юни в двора на Българското национално радио, организиран от Радио София между 10 и 12 часа.
Кои са лицата зад микрофона на новото детско предаване в ефира на Радио София – “Ние, децата“.
От тази събота – 29 май, от 8.00 до 9.00 часа, децата вече имат своя територия в ефира на Радио София.
Темата коментира в “Нашият ден“ Мария Бояджиева:
“Първото издание е пилотно и то е най-вече с приказките на Ханс Кристиан Андерсен. Ще бъдем различни герои. Няма да издаваме точно кои приказки на Андерсен ще четем.
В “Ние, децата“ всеки път ще имаме различни рубрики, които ще бъдат познати на децата и те ще могат да ги очакват.
Едно от тези рубрики е “Истинската история на…“, в която в случая ще разкажем истинската история на Ханс Кристиан Андерсен."
Темата коментира в “Нашият ден“ и Ангелина Грозева:
"Занимавам се с актьорско майсторство от малка, с читалищна дейност, различни школи. Винаги в журналистиката са ме вълнували темите за децата. Искало ми се е винаги да има нещо, което да докосва детските сърца, защото те наистина имат нужда от това.
Радвам се, че с Мими срещнахме авторските си идеи. Детският свят е нещо, което трябва да опознаваме и докосваме.
Детските сърца се уцелват със сигурност със срещи с децата и с познанство с тях и с намиране на точния импулс, който е интересен за тях.
Именно това да бъдем наистина близо до тях, но пък да им говорим като на големи хора, защото те всъщност не са толкова малки и знаят доста повече от нас. Никога не трябва да ги подценяваме нещо много важно, което наистина е доста честа грешка при отношението с децата."
Чуйте в звуковия файл.
Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца са постъпили през последните две години – за това алармира Антоанета Василева, експерт по онлайн безопасност и координатор на Националния център за безопасен интернет. Най-уязвимата група са младежите на възраст между 10 и 14 години. 99% от сигналите са за момичета, само 1% – за момчета. Ето какво сочи..
Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Проф. Замфиров коментира..
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..
Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..
Кои са външнополитическите приоритети на страната ни след последната стъпка на евроинтеграция – влизането ни в еврозоната и как върви напредъкът ни в интеграцията с ОИСР; каква в промяната в образователната система, която иска да реализира сегашното мнозинство и кои са резултатите, които трябва да бъдат постигнати с нея? На тези въпроси в "Нашият..
"Нощта на Allegra" на 16 юли ще събере на една сцена изявени европейски музиканти и млади български таланти, които уверено вървят по своя път към големите..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg