Историята на Ангелина и Кирил Миладинови от София започва да се пише преди 28 години, а двамата ги събира любовта.
Те са от онези хора, които силно те привличат и с които започваш да си говориш приятелски в мига, в който ги видиш. Разказват интересни истории и вярват в това, че няма нищо случайно по житейския път, по който вървят заедно.
Изработват копчета и бижута от костилки, и семена, като най-любимата костилка е на прасковата, а най-милата – на малината, наричат своите произведения екобижута.
Ангелина и Кирил са строителни инженери по образование, а по призвание – пазители на традициите, откриватели на природните дадености и творци. Кирил рисува от дете – прави своите бои от билки и цветя, като първо ги суши, а след това ги смила, а също така – изработва мебели от дърво и реставрира старинни къщи, а Ангелина е неговото вдъхновение и така вече 28 години.
Имат две дъщери – Александра на 18 години и Гергана на 6, щастливи са, че като родители са успели да им покажат онова нещо в природата, което други хора не забелязват.
Една история за жълъда, прасковата и любовта.
Чуйте повече в звуковия файл.
На 29 март за четвърти пореден път в София бе проведен Градски фестивал на семената. Освен традиционната размяна на семена, в програмата на фестивала имаше и лекции – свързани както с отглеждането на растения и запазването на агробиоразнообразието чрез възпроизвеждане на семената от стари местни сортове, така и такива, представящи инструментите на..
В ефира на медицинското предаване Lege Artis проф. д-р Атанас Темелков – дългогодишен анестезиолог в МВР-болница – коментира трагичния случай с починалото дете в Пловдив. Според него прибързаните изводи в обществото и медиите крият риск от неправомерно насочване на вината и пропускане на съществени детайли в разследването. "В момента се..
Проблемите в българската психиатрия продължават да се трупат, но този път сякаш се вижда лъч надежда. В ефира на предаването Lege Artis, д-р Цветеслава Гълъбова – директор на Държавната психиатрична болница "Св. Иван Рилски", коментира актуалното състояние на сектора, като откровено постави въпросите за кадрите, условията на труд и бъдещите планове..
Те идват с очи, пълни с въпроси. С ръце, които искат да създават, рушат и пак да изграждат. С гласове, които още не са се научили да мълчат от страх. Младите. Онези, които винаги наричаме „бъдещето“, а рядко слушаме в настоящето. Те не искат позволение да бъдат различни – просто са. Не защото протестират нарочно, а защото още не са забравили как се..
Защо в българския фолклор и народопсихология има изрази като "От сън спомен няма", "Като умра – ще се наспя"? Как да направим съня си по-консистентен? Как двигателната дейност влияе на съня? Това издание на "Гласът на времето" е посветено на съня и неговото влияние върху здравето и живота ни. Сънят е неразделна част от нашето ежедневие, но често..
Отиде си актьорът от Сатиричния театър Пламен Сираков. Той бе добър, усмихнат човек, благ и ненатрапчив. Познавах го от 1991 г., когато се срещнахме в..
Темата за литературата в учебната програма на децата ни тлее и периодично припламва в публичното пространство, подета от различни говорители, водени от..
Изложбата "Атон в рисунки и фотографии" на известния художник Андрей Янев и проф. Мирослав Дачев , която бе представена, под патронажа на президента..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg