Да отиде във Валенсия по работа и да си донесе Свещения граал може само Милена Димитрова. Авторката на книгата „Проклятието на бялото сирене“, в която се преплитат рецепти, пътеписи и умозаключения за далечни страни, този път е успяла да съчетае миналото и бъдещето в една обиколка с велосипед из третия по големина испански град.
Честно казано, мозъкът може да ви заври от фактите за Свещения граал, събрани във Валенсия от Милена Димитрова, докато разказва за Парсифал, магьосника Мерлин, крал Артур и други замесени в легендите за най-тачения потир в света.
Човек се размечтава за нов и по-малко ароматен облик на Перловската река, като слуша от Милена как във Валенсия са превърнали тамошната Суха река в зона за спорт и разходки. Като отявлен велосипедист, научил, че другар по съдба се е разхождал из Валенсия с колело, разпитах гостенката си ласкави ли са към двуколесните в този испански град.
От вкусно по-вкусно завърши разказът на Милена Димитрова за Валенсия. Тези нейни и кулинарни приключения сигурно ще влязат в продължението на книгата ѝ „Проклятието на бялото сирене“.
Снимки: Милена Димитрова
В Хамбург от 21 до 23 октомври се провежда Hydrogen Technology World Expo – най-голямото събитие в света, посветено на водорода. Учени, инженери, изследователи, политици и бизнес лидери се срещат в Хамбург, за да си сътрудничат и да ускорят водородната революция. Осем европейски журналисти, избрани чрез неотдавнашния конкурс на CLEW..
В книгата си "Предопределен" Робърт Саполски атакува идеята, че има самостоятелен Аз. Във "Време за наука" разговаряме с преводача на книгата Росен Люцканов – за това как работи съзнанието и защо Саполски е един от най-интересните научно-популярни автори на нашето време. Саполски е интердисциплинарен учен – специалист по поведенчески..
Италианският град Лече е разположен, там където започва токът на Ботуша и се срещат водите на Йонийско и Адриатическо море, а високи живописни скали се редуват със златни плажове и гори. Наричат го "Флоренция на Юга" или "Бароковата перла на Италия". И това не е изненадващо. Този архитектурен стил царува по улиците на историческия център. В него се..
Отправяме се на пътешествие към два от останалите обекти на Музея на занаятите в Троян. Запознаваме се с историята на единствената художествена галерия в града "Серякова къща", построена на мястото на дома на Ботевия четник Георги Серяков (Гио). За отношението на посетителите към изобразителното изкуство и различните изложби, които галерията..
България има реален интерес да инвестира средства в квантовите компютри, ако иска да е в крак с времето. Страната ни има потенциал и специалисти за това. Тя се изкачва в челните редици на квантовата физика, а технологичните новости не спират да ни изненадват. Фантастиката става реалност, а квантовите компютри отварят врата към нови възможности и..
Едно пътуване, започнало преди повече от 30 години, има нова спирка в Берлин. Фотографската изложба “Пътешествия“ на Симеон Лютаков , която включва кадри..
В навечерието на Деня на народните будители ефирната поредица "Събуди се, България!" на Terra Култура събира в четири октомврийски епизода..
На 16 октомври фондация "За Доброто" проведе символична акция под наслов "Бутаме детското здравеопазване" . Екипът и доброволци на организацията бутаха..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg