Наближават годишните награди за образование на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България 2021. Наградите ще отличат най-добрите преподаватели, директори и училища в страната за постижения в периода 2019-2021.
Годишните награди за образование на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България имат за цел да оценят, насърчат и отбележат върховите постижения в образователния сектор в България. Наградните категории очертават ключовите области, които оказват влияние върху представянето на учениците и позволяват на работещите в системата на образованието да получат заслужено признание за постигнатото в различните аспекти на тяхната работа.
Кандидатите, достигнали финалната фаза на конкурса, ще станат известни на цялата общност, а победителите ще спечелят освен признание в национален мащаб и ценния трофей, който най-успешните участници ще отнесат със себе си след церемонията по награждаването.
За номинираните разказва в “Нашият ден“ Владимир Колев, председател на Кеймбридж училищата в България.
“Изборът никога не е лесен, тъй като конкуренцията е много сериозна. Наградите са на близо 15 години, но тази година променихме регламента.
Наградите са традиционни и утвърдени, но в същото време са и нови, тъй като за първи път ще се случват по този начин в три категории – директор, училище и учител. Кандидатурите са общо 49.
Процесът по номиниране приключи вчера и сега започва работата на журито по оценката, за да може в началото на декември да имаме победителите.
Критериите
Опитваме се да намерим такива критерии, каквито са – високи стандарти на преподаване, академични постижения, професионално обучение и подкрепа на учителите, комуникация учители-ученици-родители, ефективно училищно управление и иновации. Това са критериите за училище на годината. По всеки един от тези критерии журито, което се състои от петима утвърдени общественици, дава своята оценка и на базата на сумираното оценяване се получава крайното класиране.
Чуйте повече за наградите от Владимир Колев в звуковия файл.
В това издание на предаването "И рибар съм, и ловец съм" отново един до друг са рибарят Асен Масларски и ловецът Росен Мирчев. А разговорът е за гората българска. Поводът е стогодишен, та даже двойно вековен – век навърши Седмицата на гората, век празнува и лесовъдското образование в България! Гост на предаването е инж. Иван Ризов, зам.-директор на..
Болна тема ли са скрининговите програми в България – въпросът коментира в Lege Artis проф. Здравка Валерианова , онколог с над 30-годишен опит в сферата на регистрация на злокачествените заболявания, епидемиологията на рака и раковия контрол. Онкологичните заболявания са водеща причина за смъртността в световен мащаб, като ключова роля за..
Германия е сред страните с най-изразена демографска криза. Населението остарява, а това поставя сериозни предизвикателства пред здравната и социалната система. Както в много други развити държави, хората в Германия живеят все по-дълго. За последните три десетилетия средната продължителност на живота се е увеличила с около 6 години при мъжете и с около 4..
Улцерозен колит и ректорагия – все по-често ли се срещат хроничните заболявания на червата, коментира в Lege Artis гастроентерологът д-р Николай Цонев. В началото на разговора д-р Цонев подчертава, че този тип заболявания са изключително разпространени сред младите хора. Гастроентерологът посочва двете водещи чревни възпаления –..
Дали втората вълна на масовите протести в САЩ показа, че гражданската реакция е само началото на възстановяването на демократичните принципи, или край на надеждите, че това е възможно? Отговор на този въпрос търсим в "Нашият ден" заедно с политика и анализатор Момчил Даскалов. Във втората вълна от протести в САЩ са се включили по-малко хора,..
"Отвъд и вътре в спомена" е изложбата, която Долорес Дилова представя в галерия "Българи". Експозицията включва два цикъла, които изобразяват..
На 23 април се навършват 103 години от рождението на Радой Ралин, който пророчески беше възкликнал: "Революцията е една премиера. После спектакълът пада."..
През 1984 г., в чест на 40-годишнината от социалистическата революция, се организира първата българска експедиция към най-високия връх на планетата –..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg