Когато стартирахме пилотния брой на списанието, съвсем не ни беше лесно да открием успешните български предприемачи, които успяват по почтен начин да правят своя бизнес – да не са свързани по никакъв начин с политически партии, с държавно финансиране, с поръчки, разказва в предаването “Нашият ден“ на БНР Йордан Матеев, издател на списание „Форбс“ България.
"Доколкото успявахме да намерим такива компании, голяма част от тях отказваха да бъдат публични – не искаха да споделят своя успех по една или друга причина.
През тези 11 години видяхме как се увеличава броят на такива бизнеси у нас. Увеличаваше се броят на служителите им, бизнесът им се разрастваше. В един момент започнаха връзките по между им. Те започнаха да си комуникират и да си помагат взаимно.
В последните 5 години виждаме качествено нова среда. Можем да говорим за относително развита предприемаческа стартъп екосистема, с основните важни институции на нея и предприемачи, които имат амбицията да бъдат успешни.
Трябваше да минат години, за да се научим всички, че провалът всъщност е урок. Това се разпространява все по-широко сред предприемачите в България.
Най-успешни са предприемачите, които правят своя бизнес, водени от мисия. Никъде по света не е лесно да се прави бизнес, не е лесно и у нас."
Чуйте Йордан Матеев в звуковия файл.
ДОБРОволчески възможности по света и у нас в рамките на проекта "ДОБРОкаст пътува – пътувай с нас!" представя в "Нашият ден" Катерина Стоянова , председател на УС на CVS България. На фокус е фестивалът "48 часа Варуша Юг“, който предстои във Велико Търново между 15 – 17 август. "ДОБРОкаст" е единственият подкаст, посветен изцяло на..
Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца са постъпили през последните две години – за това алармира Антоанета Василева, експерт по онлайн безопасност и координатор на Националния център за безопасен интернет. Най-уязвимата група са младежите на възраст между 10 и 14 години. 99% от сигналите са за момичета, само 1% – за момчета. Ето какво сочи..
Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Проф. Замфиров коментира..
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..
Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..
Книгата " Европейско кино за нетрадиционалисти – кинорежисьорите "ЗА" дъгата" с автор Елица Матеева се занимава с филми със специфична тематика,..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
Хоров проект под наслов "Ирландска благословия" събра публиката на официална премиера в Дом-паметника "Йордан Йовков“ в Добрич. Авторската хорова..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg