Борис Христов е основател на презентационна агенция 356labs и PowerPoint MVP. Говорил е и продължава да презентира в над 25 държави по целия свят и не веднъж е избиран за най-добър лектор на съответното събитие.
Самият Борис преподава и обучава компании от калибъра на KPMG, Publicis, Roche, Unicredit Bulbank, Renault и много други на умения, вариращи от презентационни умения и сторителинг до психологията зад дизайна на слайдовете им.
Борис Христов е главен герой в "Нашият ден":
“Избирането на толкова специализирана сфера е плюс, защото от една страна, е лесно да се отличиш, тъй като никой друг не го прави, но е минус заради това, че предлагаш една ниша или индустрия, или потенциален продукт на пазара, който все още не съществува.
Първата опция това да е така е, e че ти виждаш токова напред и си толкова иновативен или защото никой друг не се е сетил. Но има и друга опция, която е доста точна и релевантна в нашия свят и тя е, че пазарът не търси такава услуга, което вече е много страшно.
Искаш да направиш нещо, но за него не съществува пазар, защото самият пазар не разбира нуждата от подобен тип услуга. Ти имаш едно много трудно упражнение - да промениш начина на мислене на тези хора, че това е услуга, която им трябва. Евентуално след това, години по-късно, ако на тях наистина им потрябва такава помощ, да се сетят, че ти си човекът, към който може да се обърнат. Напреднахме доста в промените на нагласите на клиенти.
Към нас се обръщат основно няколко индустрии - най-вече Ай Ти бранша и Fintex света. Банковата сфера по никакъв начин не отстъпва, което за мен е интересно до ден днешен. Банковата сфера е много специфична, но имаме и компании, които търсят такава услуга като Стартъпите.
Светът постави нови рамки на това как се комуникира. Пандемията преправи начина изцяло в онлайн формат. Това да комуникираш също толкова успешно онлайн, както си комуникирал на място, постави много предизвикателства. Добави се една комплексност да изкомуникираш едно и също нещо също толкова ефективно онлайн.
Ние затваряме целия цикъла на презентацията, започвайки от това какво е напът да презентира този човек и какво ще включи в презентацията.
Продължаваме да имаме партньорства извън границите на България, но случващото се в Украйна спря реализацията на доста неща.
Правим неща на световно ниво, рядко някой ни е задава въпроса от коя държава сме.
Догодина имаме амбициозния план да направим София столицата на презентационните умения за целия свят, като превърнем София и нашето събитие в хибриден вариант. Ще докараме голяма част от лекторите на живо в България.
Пожелавам на всички да не правим компромис с качеството на нещата, които творим."
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
В евангелското четиво от тази неделя при Христос донасят на постелка един разслаблен, т.е парализиран човек, когото Той изцелява с думите: "Дерзай, чедо, прощават ти се греховете". В случая Синът Божий извършва чудото заради вярата на тези, които го носят, което също не се случва за първи път. Намиращите се там книжниците веднага в един глас..
Данила Бабенко е руски гражданин, избягал от страната си, когато Русия нахлу в Украйна през февруари 2022 година. Вече три години Данила не може да придобие статут на бежанец в България. Какви са аргументите на Данила да избяга в България и с какви проблеми се сблъска на институционално ниво у нас, разказва в "Мрежата“ по програма "Христо Ботев“...
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Доц. д-р Владимир Златарски представя в "Артефир" документалното изследване на германския журналист Хералд Йенер, озаглавено "Вълче време. Германия и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg