Прожекторът днес е насочен към един много интересен документален филм "Съдбата на скитника". Това е първи документален филм за режисьорката Ана Китанова, с който тя спечели наградата за дебют на Националния фестивал на кино "Васил Гендов". 55-минутната лента разказва историята на човек, който е вече на 75 години и въпреки това не се отказва от досегашния си начин на живот. А той е свързан с големи лишения по собствена воля, а не защото е крайно беден и няма възможност за нещо поне малко по-комфортно. Днес едва ли някой може да си представи живот в колиба от кал в малко и далечно село в гората. Павел Йосифов е истинското име на човека, който живее без ток и вода и въпреки това има много добра представа за случващото се около него. Това е възможно най-вече благодарение на вестниците, изрезки от които могат да се видят навсякъде около него и най-вече на стените на колибата. Павли мечтае един ден да напише разказ и след издаването му да бъде признат за писател. Наивна ли е тази мечта, или е напълно реална и осъществима?
Ето и атмосфера от филмовата история:
Младата режисьорка споделя за "Нашият ден": "Идеята да разкажем историята на Павли се роди преди няколко години и е провокирана от неговата колоритна личност. Живее от къща от кал в гората без ток и течаща вода. Но не спира да чете на свещи и да се интересува от всичко, което се случва по света. Превърнал е малкото си царство в колаж от различни изрезки и снимки и сред това царство той пише разкази и сценарии“.
Кой е Павел Йосифов?
"Той е известна личност и всички го познават в Трън. Махнал се е от суетата на големия град. Той живее може би повече от 40 години в тази фамилна къща от кал. Живее с пенсията на инвалид заради четирите си изкуствени стави. Главният герой още не е успял да гледа филма. Надявам се това лято да гледаме филма заедно. В близките месеци предстои зрителска премиера в Дом на киното", споделя Ана Китанова.Повече можете да чуете в звуковия файл.
В днешната неделя след Кръстовден се чества паметта на светите Отци от седемте Вселенски събора - едни от най-добрите сеячи на словото Божие, след Христос и апостолите. В този ден литургийното евангелско четиво е притчата за сеяча от евангелието на Лука. В него Спасителят разкрива как доброто семе може да не даде плодове, ако няма кой да се погрижи за..
В началото на седмицата Николай Бареков, преди години работил като журналист, после работил като политик, а сега с плахи опити отново да се върне към журналистиката, интервюира Бойко Борисов пред дома му. Поводът е публикация в Wall Street Journal, в която се твърди, че Борисов е предложил сделки, свързани с българската енергетика, на сина на..
Всяка усмивка, всяка дребна победа на дете в риск е резултат от грижа, която обществото избира да даде навреме. Н а 13 октомври, понеделник, в Sofia Event Center фондация "За Нашите Деца" ще проведе 16-ата "Вечер на добродетелите", събирайки лидери, културни и обществени личности, дипломати и бизнес представители в едно голямо "пътешествие към..
Село Фазаново е разположено върху невисоки, открити възвишения между планината Странджа и морето. Намира се на 15 км от общинския град Царево, на 9 км от Лозенец и на около 70 км от Бургас. На юг от Фазаново минава река Орешка, която събира водите си с река Узунчаирска и двете заедно образуват река Караагач. През 1922 г. в държавната местност..
Седмицата, в която се навършиха две години от нахлуването на "Хамас" в Израел, двете страни приеха първата фаза от споразумението за мир. Приключи ли войната в Газа, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Димитър Къцарков , хебраист и изследовател на процесите в Близкия изток. Какво следва за Газа "Постигнатото тази седмица беше..
Защо според Илиян Василев ситуацията в България – от кризата с боклука в София до войната между прокуратурата и съда – може да бъде наречена Операция..
До 16 октомври в галерия "България" на Българския културен институт - Рим може да бъде разгледана изложбата Viva l’Accademia, която представя селекция от..
В началото на седмицата Николай Бареков, преди години работил като журналист, после работил като политик, а сега с плахи опити отново да се върне към..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg