Кампанията "Успели българи дават личен пример" е създадена през 2017 г., за да показва на учениците, че има смисъл да останат в България. Инициативата бързо набира популярност и става безспорен хит в страната. Целта е да мотивира и вдъхнови децата да търсят нови знания, да реализират своите цели чрез добрите, вдъхващи примери. Посещавайки различните учебни заведения, всяка известна личност влиза в клас, за да разкаже интересни моменти от живота си и от професионалната си реализация, както и да сподели за трудностите и успехите, през които е преминал.
Две от лицата на кампанията – Богомил Грозев и Тервел Пулев – разказват в "Нашият ден“ за каузата.
"Родителите са авторитет, но до някаква граница. Ние присъстваме в живота на децата и те до някаква степен свикват с нас. Родителите сме тези, които правим забележки, които изискваме. Има един момент, в който те започват да не ни слушат. Ние се опитваме да ги насочим да им дадем тласък и да ги мотивираме, но понякога това не стига до тях. Тогава външните авторитети работят много повече", споделя журналистът Богомил Грозев.
"Идеята е да се помогне на подрастващото поколение, да направи своя "правилен избор", да иска да се развива, променя, да търси, твори и опитва, това е тайната, която преследва кампанията. Децата ни връщат в реалността, правят ни по-чисти", допълва журналистът.
"Когато се срещам с деца, усещам тяхното уважение, респект и уникално чувство на възхищение. По-скоро научавам и получавам от тях нещо. Децата са суперимпулсивни и атмосферата по време на нашите срещи е уникална", казва Тервел Пулев.
Целия разговор с Богомил Грозев и Тервел Пулев можете да чуете в звуковия файл.
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Ескапизъм, искейпизъм, оттегляне, отдръпване, доброволно отшелничество – дълга синонимична редица, обозначаваща явление, присъщо на човечеството, откакто има човечество, но набиращо сила в модерната епоха. Говорим с философа от СУ професор Стилиян Йотов, с журналиста и писателя Иво Беров, с психолога Иван Иванов и с публициста и колумниста Диян..
Важността на устойчивото третиране на отпадъците и рециклирането, ролята на кръговата икономика и ползите от съвременни методи за управление на отпадъците са ключови теми на семинара "Отпадъци и рециклиране", организиран от Френското посолство и Френския културен институт в България. Това събитие е част от конкурса "ЕкоОбщина – устойчив град и..
Теодор Цеков е журналист в седмичния вестник "Филтър" и сайта, носещ същото име. Радослав Диков е също журналист, вече бивш – работил дълги години в Немска редакция на БНР. Сега пише фейлетони. За мухата в студиото, политиката и най-дългата дума в немския език, или "последният да затвори вратата". Полусериозно преди президентските избори в САЩ –..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" след Деня на будителите и в навечерието на второто издание на Деня на четенето, който тази година преминава под мотото "Иновациите започват с четене", Валентина Стоева от фондация "Четене" и фондация "Детски книги" сподели възгледите си за това как да стимулираме четенето сред децата и защо е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Кой има интерес от грубото и агресивно поведение на политици срещу журналисти, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев ,..
На 6 ноември публиката в Студио 1 на Радиото в София ще се наслади на музикална приказка за различните лица на един от най-чувствените инструменти в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg