В книгата "Умните жени на бизнеса" са събрани на едно място историите на едни от най-успешните бизнес дами на всички времена.
Авторките Клаудия Ланфранкони и Антония Майнерс с фин усет и увлекателност представят 21 умни жени на бизнеса, чиито житейски истории дават кураж да отстояваме собствените си идеи и да ги подарим на света, както го правят героините в тази книга.
В книгата ще открием завладяващите истории на Коко Шанел, Ене Бурда, Миуча Прада, Хелена Рубинщайн, Марта Матилда Харпър, Есте Лаудер, Мария Богнер, Мари Тюсо, Маргарете Щайф, Брауни Уайз, Барб-Никол Клико-Понсарден, Анна Захер, Патрисия Уркиола, Беате Узе, Жана Тусен, Айно Марсио Аалто, Флорънс Нол и други.
Когато шампанското все още не се леело така фриволно и роклите не оставяли място за дишане; добрите кремове били достъпни само за изискани дами и ски панталоните не били нито практични, нито красиви; а думата "дизайн“ все още не била измислена, умните жени се заемат с възхитителна решителност да разработят продукти, които не само поразяват със своята иновативност и финес, но определено изпреварват и времето си.
Със своите маркетингови концепции, продажбени стратегии и управленски решения те стават пионери на това, което днес наричаме брандинг, хоумшопинг или франчайзинг.
Те започват първоначално с дребни пари назаем или благодарение само на причудливата си креативност и маневреност. Докато в края на живота си повечето от тях притежават бизнес империи от световен мащаб.
В обикновени ателиета, малки работилнички или домашни "лаборатории“ те създават своите продукти и маркетингови концепции, които и до днес продължават да бъдат успешни.
Някои от тях са добре известни, други са дълбоко забравени. Техните изобретения и бизнес стратегии като памперса на Марион Донован или продажбената стратегия на Брауни Уайз продължават да ни служат и днес и остават ненадминати по своята гениалност и функционалност.
Като дълбоко погребаното име на Марта Матилда Харпър – създателката на първата франчайз система в света. Или жената, направила революция в света на красотата Хелена Рубинщайн и завладяла целия свят със своите 12 бурканчета с крем, във времена, когато салонът за красота е нещо необичайно.
Чуйте издателката Мая Христова от звуковия файл.
"Мисия Филоктет. Последният оцелял" по мотиви от Мюлер, Софокъл, Омир и авторски текстове е новият спектакъл на Театър ЗОНГ . Неговата премиера предстои на 23 декември от 19 ч. в кино-театър "Освобождение" (до Централна гара). Това е третото представление на театралния екип след "Животът е сън" (две награди ИКАР и три международни..
Тритомникът "Летопис на Софийската филхармония" ще бъде представен утре от 17 ч. в Камерна зала "България". В "Артефир" разговаряме с д-р Андрей Андреев , изкуствовед и съставител на летописа, посветен на оркестровия живот в столицата от края на XIX век до 1946 година. В продължение на три години д-р Андреев проучва архивите из цялата..
"Обадете се по-късно – в кома съм" е премиерен спектакъл в Сатиричния театър "Алеко Константинов" по пиесата на Жан Пиер Мартинез "Критично положение (Кома)". Комедията, режисирана от Теди Москов, ще се играе тази вечер от 19:30 ч. Преводът на пиесата е дело на Михаела Кацарова. Сценограф е Свила Величкова. Ролите изпълняват..
"Крадецът на праскови" е нова българска опера по едноименната повест на Емилиян Станев, чиято втора премиера предстои утре (21 декември) от 19 ч. в Камерна зала на Софийската опера и балет. Музиката е на проф. Благовеста Константинова , за която това е оперен дебют, а либретото е на Цонка Великова. Хрисимир Дамянов и Силвия Тенева..
Приказките на Оскар Уайлд не остаряват и продължават да са любимо четиво на поколения почитатели на словесното му майсторство. Те притежават притегателна сила, очарование и мъдрост. Наскоро се появи ново издание на "Всички приказки на Оскар Уайлд" силюстрации на Ясен Гюзелеви внов превод на Жечка Георгиева. Книгата включва двата сборника "Щастливия..
В навечерието на коледните празници и новата 2025 година в "Нашият ден" разговаряме с Георги Господинов , поет, писател, драматург и значима фигура..
Какво ни донесе 2024 година в културен план – размисъл в "Нашият ден" с Димитър Стоянович . В началото на разговора насочваме внимание към новия..
Българският културен институт в Берлин (БКИ-Берлин), НУИИ "Илия Петров" - София и галерия "Дебют" представят експозиция от икони и живопис на Станимир..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg