Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Литературен наблюдател:

Как да четем литература като професор

Как да четем литература като професор? Под това заглавие Томас Фостър професор емеритус в Университета на Мичиган-Флинт, предлага своето весело и развлекателно ръководство за четене между редовете. 

Авторът е преподавател по съвременна литература, драма, поезия и творческо писане, а творбата му е въведение в основите на литературата, включително символите, темите и контекста, и показва как да превърнем четенето в по-удовлетворяващо и по-приятно преживяване. 

Гергана Рачева представи книгата на Томас Фостър "Как да четем литература като професор" в рубриката "Литературен наблюдател".

Чуйте разговор на Димитрина Кюркчиева от звуковия файл.

Снимка – изд. Екслибрис

По публикацията работи: Милена Очипалска
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Да поЧетем" за четвърти път на площад "Славейков"

Ежегодната инициатива "Да поЧетем" преобразява емблематичния площад "Славейков" в нестандартна културна сцена в чест на 24 май за четвърти път. Богатата програма от литературни, образователни и културни събития очаква посетители от всички възрасти, за да представи разнообразните начини да се радват на българската писменост и творчество...

публикувано на 23.05.24 в 16:48

Пролетният панаир на книгата започва на 24 май

Традиционният Пролетен панаир на книгата, организиран от Асоциация "Българска книга", се завръща за поредна година, за да зарадва жителите и гостите на София. Тази година събитието ще започне на 24 май. Панаирът ще бъде разположен в градинката пред НДК, където над 140 издателства ще представят избрани заглавия на площ от над 1500 квадратни метра...

публикувано на 23.05.24 в 16:30
Елка Златева и Славия Бърлиева

Изложбата "За Кирил и Методий някога и сега" е открита в София

Експозицията е разположена в Античния културно-комуникационен комплекс "Сердика" (Ларго София) и е част от програмата на Европейския културен маршрут "Кирил и Методий" на Съвета на Европа, чиято годишна асамблея се провежда в столицата ни. "Кирило-Методиевската традиция е наистина един европейски феномен, който, въпреки опитите през различни..

публикувано на 23.05.24 в 11:47

Фестивалът Shapeshift: Прекалено ли е да мечтаем за утопия?

Предстои второто издание на фестивала Shapeshift , изследващ процесите на технологична трансформация и пресечната точка между човека, изкуството и иновацията. Домакин на тридневното събитие (31 май – 2 юни) , което включва лекции, работилници, изложби, кинопрожекции, музика и технологични демонстрации, е НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" . Повече за..

публикувано на 23.05.24 в 09:17