"Чудесата на метлата", с автор Лени Рафаилова, е втора книга от поредицата Книги за деца и юноши. Произведението пренася в света на 12 деца с тъжна съдба. Съдба, която в един миг се преобръща, благодарение на едно много мъничко и неназовано чудо. Чудо, което търсим всеки един ден в живота си.
Тази история е история за доброто в човека, което на пръв поглед е безсилно да променя нещата, което изглежда мъничко и беззащитно, но това е само докато отвори широко очите си. Под грижите на Антония, доктор Радев и талантливия чичо Марин децата остават с надежда и вяра за живот. Те всички вярват в чудеса и затова и чудесата се случват на тях.
Авторът Лени Рафаилова е написала и други приказки за деца, и за пораснали такива. Тя поддържа свой собствен сайт за широката аудитория. В него намират място множество интересни, интригуващи, смешни и тъжни литературни творби.
За тези 12 момичета и момчета, дом не е покрив, легло и изправен водопровод, за тях домът е обичта, която искат да срещнат, за да ѝ подарят своята.
За магичните качества на метлата и какво провокира въображението на илюстратора, разказва Галя Петрова – автор на рисунките в "Чудесата на метлата". Защо история за деца без родители и какви са тези чудеса, които им се случват?, попита Ани Костова автора Лени Рафаилова.
Чуйте повече от звуковите файлове.
Снимка – изд. Екрие
Театрална къща "Мариета и Марионета" ще зарадва многобройните си почитатели със завръщането на авторския спектакъл "Снежен сън" под режисурата на Мариета Ангелова - Марионета. Публиката ще има възможност да "надникне” в страната на Дядо Коледа – Лапландия и да стане свидетел на последните приготовления на подаръците за всички, които вярват в коледния..
След премиерата си в Бургас и София, новата стихосбирка "Литания" на Бина Калс бе представена и в "Артефир". Книгата е посветена на майката на поетесата и съдържа 44 стихотворения, писани през последните 12 години и обединени в седем цикъла. Редактор на "Литания" е Роза Боянова. Фотографията на корицата е писателя фотограф д-р Любомир Калудов. В..
Първата среща от новата инициатива на Photoworld, наречена "Уроците на неуспеха", събра известните съвременни фотографи Валерий Пощаров, Пенко Скумов и Свилен Начев в рамките на едноименна дискусия. Говорим и с тримата в "Какво се случва" по въпросите какво е успех и какво неуспех в полето на фотографията днес. "Хората често си задават технически..
Тази година Венцислав Диков представи свои картини в Япония, Токио, под наслов "Институт за невъзможни неща", в галерия "Сан-Ай". Това е неговото трето посещение в "Страната на изгряващото слънце" – специално място, в което преоткрива себе си: "Кацнахме по залез и първото, което видях от Япония, след седем години, беше залезът над Фуджи-сан и огрени..
Третото събитие от новата поредица "По следите на изгубената поезия" в Литературния клуб на Столична библиотека е на 18 декември от 18:30 ч. Поредицата се представят автори, започнали творческия си път като поети, но след това преминали към друг жанр или жанрове, в които са се утвърдили. Този път гостува писател, чиято популярност се гради върху..
На 20 декември от 19.00 часа Симфоничният оркестър на Българското национално радио отново предлага на почитателите на високото изкуство програма, която..
Трима знакови автори – проф. Божидар Бончев, проф. Греди Асса и Атанас Парушев-Шока излагат свои творби в обща изложба в столичната галерия "Ракурси"...
Тази година Венцислав Диков представи свои картини в Япония, Токио, под наслов "Институт за невъзможни неща", в галерия "Сан-Ай". Това е неговото трето..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg