Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Създател на столичен клуб: Ние сме скритото бижу на Европа

Снимка: БГНЕС

Кои са темите на деня на Мартин Михайлов, създател на едни от най-добрите Столични музикални клубове? 

“Доста често се налага да се заглеждам в политическата обстановка, все пак от това зависи средата, в която съществуваме. Винаги е по-добре да имаме едни общоприети правила, които да се спазват и да има някакъв орган, който да успява да наложи този контрол. За съжаление през последната година, може би и повече, нещата са много объркани и по тази причина се налага да следим ежедневно политическия живот в страната“, казва Мартин Михайлов в ефира на “Нашият ден“ и допълва:

Множество фактори саботират процеса, в който трябва да се осъществи тази промяна. Не мисля, че в момента се намираме в по-добра ситуация, но със сигурност старата не беше търпима.

Чужденците, с които общувам, добре виждат, че тук могат да се чувстват прекрасно. Тези, които посещават конкретно София, идват заради продукта, който се създава в нашия бранш. За съжаление на голяма част от тях не успяваме да покажем някакви забележителности, като Витоша например, не успяваме да ги качим там. Има много добро и качествено предлагане на високо европейско ниво на събитиен туризъм и кулинария. Смятам, че по отношение на нощния живот, който не е особено подкрепян на институционално ниво, ние сме скритото бижу на Европа“, казва още той в интервю за БНР.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Образованието по предприемачество в България – тенденции и първи випуск "Дигитален стартов бизнес"

С доц. Костадин Коларов – ръководител на Катедра "Предприемачество" към УНСС и директор на Института по предприемачество разговаряме в "Нашият ден" след връчването на дипломите на бакалаврите и магистрите от випуск 2025. В студиото на предаването е и Елиана Чакърова , която е магистър в първия випуск на специалност "Дигитален стартов бизнес" ...

публикувано на 25.11.25 в 10:15
Покана

Първи "Парад на професиите" в Стара Загора

Днес в Стара Загора ще се състои първото издание на форума "Парад на професиите" , който се организира от ОМНИ Human Development, с подкрепата на Министерството на труда и социалната политика и Министерството на образованието и науката. Партньор на събитието е Търговско-промишлената палата – Стара Загора.  Редакторът Ани Маринова представя събитието в..

публикувано на 25.11.25 в 09:56

Как дигиталната среда влияе на психичното здраве на децата

В последните години инвазията на дигиталната среда в живота на децата се превърна в централен обществен въпрос. Новите изследвания показват тревожни тенденции: постоянният престой в социалните мрежи, съчетан с безкрайното скролване, понижава тревожността, но в дългосрочен план увеличава риска от депресивни състояния. Причината – непрекъснатите..

публикувано на 25.11.25 в 09:54
Афиш на събитието

Мюзикълът "Дух" оживява на варненска сцена

В рамките на 26-ото издание на Коледния музикален фестивал Държавна опера – Варна представя мюзикъла "Дух" , вдъхновен от едноименния филмов шедьовър. Постановката е дело на режисьора Сребрина Соколова , а музикалното ръководство и диригентската палка са поверени на С трацимир Павлов . В ефира на "Нашият ден" Павлов сподели, че зрителите..

обновено на 24.11.25 в 14:05
Архимандрит Ярослав Барткиевич, Ана-Мария Кръстева и доц. Тодор Велчев (отляво на дясно)

Вярата и страданието

Темата за страданието има светогледен характер, понеже повдига въпроса: "Как да си обясним неизброимите и ужасни страдания по света?" На него се дават различни отговори от философска гледна точка, които обаче се провалят в практически, в чисто човешки план. Въпросът за това как може да има страдание в свят, създаден от добър и всемогъщ Бог, стои в..

публикувано на 24.11.25 в 12:50