Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Лидия Михова: Радиото беше животът и радостта ми

| обновено на 20.02.23 в 10:01
Снимка: Личен архив

Лидия Михова е един от радиогласовете, любим на поколения слушатели. След пенсионирането си Лидия успява да сбъдне детската си мечта – да бъде актриса. Макар и не на сцената, а в дублажа на стотици документални, игрални, детски филми и поредици. Зрителите у нас безпогрешно разпознават гласа ѝ и по време на Новогодишния концерт на Виенската филхармония, излъчван по Българската национална телевизия.

За радиото…

“Винаги съм откривала предаванията с музика, но музиката беше малко по-различна. Живях и водих в едни години, в които имаше сериозна стагнация във всяко едно отношение, а по отношение на музиката – съвсем.

На мен ми беше много хубаво, защото някак се сливах със студиото. Микрофонът винаги ми е бил приятел. Буквално не усещах трите часа на предаването. Радиото никога няма да си отиде от ефира“, разказва Михова в “Нашият ден“.

Тя споделя още какво са успели да постигнат с предаването:

“Променихме режима на няколко светофара. Може би това изглежда дребна история, но майки с колички можеха да минават далеч по-спокойно. Намирахме работа на деца, които просят по улиците.

Доволна съм, че БНР държи първенството в доверието, казва още тя и подчертава, че колкото и клиширано да звучи, първото нещо е да си обичаш работата.

“Юрист съм по образование с всички възможни тапии, но едногодишният стаж там не ми хареса, затова останах без работа. В края на съобщението един ден по радиото, чувам – кандидатите за говорители да не са по-възрастни от 30 години. И си казах, че там е моето място. Работих нещо, което беше животът и радостта ми. Връщам се към тези години без тъга, само с едно хубаво чувство“, казва още тя.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мими Шишкова: Отговорността е в нашите ръце

Защо в света на социалните мрежи "автентичните човешки гласове са все по-важни", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Мими Шишкова , носителка на наградата на БХК "Човек на годината" в новата им за 2024 категория "Дигитален будител". На 24 септември 2024 г-н Бойко Борисов казва: "Промяната" ни отдалечи с хиляди километри от Шенген и от..

публикувано на 14.12.24 в 09:10
Меги Попова, Надежда Московска, Виктория Драганова, Венцеслава Кожухарова (от ляво надясно)

Всеки преход ли е труден

Преход между различни форми на управление, икономически системи, концепции за света, източници на енергия. Какво губим и какво печелим в процеса на преминаването? Всеки преход ли е труден и може ли да бъде справедлив?  Разговор в "Гласът на времето" с Венцеслава Кожухарова от екип "Климат и енергия" към Екологично сдружение "За Земята",..

публикувано на 14.12.24 в 08:00
адв. Елка Пороминска  (вдясно) и Анелия Торошанова

Разпореждане с имот или имущество – видове завещания

В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска, председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, отговаря в  ефир на слушателски въпроси. Георги Станоев, Горна Оряховица: Може ли обещание за дарение или прехвърляне на имот, направено пред близки, да има сила след смъртта на родителя..

публикувано на 13.12.24 в 15:00
доц. д-р Цвета Маркова

На кого и как се издава разрешение за достъп до класифицирана информация

На кого и как се издава разрешение за достъп до класифицирана информация – отказ и отнемане на отдаденото разрешение.  Гост в юридическото предаване на БНР "Законът и Темида" е доц. д-р Цвета Маркова , първия председател на държавната комисия по сигурността на информацията. Тя е създала от самото начало цялата институция и устройствен правилник за..

публикувано на 13.12.24 в 12:45