Как да се ориентираме на пазара на психотерапевти в страна, в която все още няма закон, регулиращ дейността на писхолозите?
Сериозно ли е да съвместяваш психотерапевтичната услуга с капките на д-р Бах и с нумерологията ?
Около празника на психолога, който чествахме преди няколко дни, се замисляме как е регулирана дейността в тази професия и в професията на психотерапевта. За пореден път си отговорихме обаче, че що се отнася до България, не е регулирана по никакъв начин.
Това отключва следващ въпрос – когато имаме нужда от консултация, психологическа подкрепа илипсихотерапия как да разберем кой от многото хора, притежаващи диплома за завършена степен по психология и предлагащи тези услуги, може да ни бъде от полза?
Как да удостоверим това без официалното мнение на колегите му, които да валидират неговите знания и умения?
„Психологът е ум и сърце. Той никога не съди. Той вниква, обича и разбира. Психологът никога не забравя, че всяко човешко същество страда – такава е неговата участ“, казва белгийският психолог Пиер Дако.
Какво още отличава човека, компетентен да ни помогне, разказва в ефира на “Нашият ден“ българският психолог, доктор по клинична психологи, Светлана Велкова.
Чуйте нейния разказ в звуковия файл.
В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..
В студените зимни месеци темата за бездомните хора става особено актуална. Липсата на подслон, храна и здравни грижи често поставя живота на тези хора в риск. В ефира на "Нашият ден" Евгений Радушев, ръководител на мобилна група за бездомни към организацията "Каритас", сподели предизвикателствата, пред които се изправят бездомните, както и..
За "местните агенти", които преодоляват недостатъците на градския и обществен живот, в "Нашият ден" разговаряме Марина Кисьова , която събира около себе си активните граждани на Пловдив . Преди 15 години Кисьова заминава за Ирландия, където по европейска доброволческа програма се занимава с благотворителност. След завръщането си в България..
Михаил Мишев е журналист на свободна практика, който работи върху дезинформационните наративи, разпространени в ромските общности на България. Мишев се включва в "Нашият ден" от Сливен, където е една от най-големите ромски махали у нас. "Страхът води хората към някакви действия, той е универсален инструмент за влияние" , казва..
"Моята борба за дете и процедурата стартира през ноември-декември 2006, а дъщеря ми се роди през 2019 година след много усилия и борба. През този период видях проблеми в обществото ни, за които не предполагах, че съществуват, а именно за проблемите на бездетните двойки в България, които са над 200 000 в момента. Над 50 000 семейства у..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg