Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Да съвместяваш психотерапията с капките на д-р Бах и нумерологията – сериозно ли е това?

Снимка: Pixabay

Как да се ориентираме на пазара на психотерапевти в страна, в която все още няма закон, регулиращ дейността на писхолозите?

Сериозно ли е да съвместяваш психотерапевтичната услуга с капките на д-р Бах и с нумерологията ?

Около празника на психолога, който чествахме преди няколко дни, се замисляме  как е регулирана дейността в тази професия и в професията на психотерапевта. За пореден път си отговорихме обаче, че що се отнася до България, не е регулирана по никакъв начин.

Това отключва следващ въпрос – когато имаме нужда от консултация, психологическа подкрепа илипсихотерапия как да разберем кой от многото хора, притежаващи диплома за завършена степен по психология и предлагащи тези услуги, може да ни бъде от полза?

Как да удостоверим това без официалното мнение на колегите му, които да валидират неговите знания и умения?

„Психологът е ум и сърце. Той никога не съди. Той вниква, обича и разбира. Психологът никога не забравя, че всяко човешко същество страда – такава е неговата участ“, казва белгийският психолог Пиер Дако.

Какво още отличава човека, компетентен да ни помогне, разказва в ефира на “Нашият ден“ българският психолог, доктор по клинична психологи,  Светлана Велкова.

Чуйте нейния разказ в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Споделяне на наследството

Валерия Хог от София учи и работи години наред в чужбина, както във Франция, така и в Ирландия. Село Владимир до Радомир я привлича с близостта си до София, със старите си къщи и прекрасната гледка към радомирската котловина.  Къщата, която тя възстановява, е строена преди век, така че спасяването е било съвсем навременно, даже закъсняло...

публикувано на 12.05.24 в 11:25

Вяра и суеверие

Темата за вярата и неверието логично е една от най-дискутираните в страниците на Свещеното Писание. В първата неделя след Възкресение Христово, наречена Томина, евангелското четиво от св. евангелист Йоан ни разказва за проявеното неверие от страна на св. ап. Тома, един от дванадесетте Христови ученици. Неверие, което благодарение на Спасителя..

публикувано на 12.05.24 в 09:05

Застрашено ли е европейското бъдеще на Грузия?

Застрашено ли е европейското бъдеще на Грузия, ако законопроектът за  " чуждестранните агенти " , който бе одобрен на второ четене и предизвика огромни протести в Тбилиси, бъде приет? На 11 май, в събота, предстои третото и може би фатално гласуване на този законопроект, който вероятно ще постави на риск цялото демократично наследство на..

публикувано на 11.05.24 в 08:50
Антония Ламбиева и Александра Величкова

Проявленията на земното

Антония Ламбиева и Александра Величкова са възпитанички на Националната художествена академия и заедно изработват керамика в ателието си в София. Освен керамични съдове за дома, те изработват и пана за градската среда. Както много млади керамици, двете дами присъстват активно в дигиталното пространство, където ги срещнах и аз. При все това и..

публикувано на 10.05.24 в 18:05
Константин Фотинов и сп.

130 години организирано журналистическо движение

През 1844 г. Константин Фотинов започва да издава сп. "Любословие" в град Смирна, който тогава се намира в пределите на българските земи под Османско владичество. С появата на това издание се заражда българският периодичен печат, чиято 180-годишнина честваме днес. Тази година се навършват и 130 години от появата на първото организирано..

публикувано на 10.05.24 в 15:46