Галин Георгиев е жител на град София с интерес в областта на невронауките и изкуствения интелект. Той разказва в “Нашият ден“ за забавната си работа с ChatGPT в опит да го накара от негово име да напише честитка за съпругата му по повод кръгла годишнина от тяхната сватба.
“Тази година имам 20-годишнина от сватбата си и реших да накарам програмата да напише честитка за моята съпруга. Първият път звучеше клиширано. Спрях го и го накарах да редактира текста, като в него да се казва, че съпругата ми е красива, загрижена, да се споменава също и как е спасила живота ми, което е истина“, разказва той в предаването.
Според него комуникацията е била забавна и му харесва това, че програмата не се сърди, когато я караш да пренаписва текста. Признава, че в края на процеса се е получила доста прилична честитка, нещо, което би написал и самият той.
“Въпреки че цялата комуникация беше забавна, е малко тъжно, че нещо толкова интимно, като да напишеш честитка, може да бъде създадено така добре от изкуствен интелект“, споделя още Галин.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
Обучението на деца със специални образователни потребности (СОП) е предизвикателство както за родителите, така и за учителите. Една от причините е липсата на достатъчно материали, които обучаващият да избере и да адаптира към потребностите на конкретния ученик. В мрежата се откриват сборници и материали, чиито високи цени авторите им оправдават с..
Честата употреба на думите "пея" и "песнопение" са факт на страниците на Свещеното Писание. От най-древни времена музиката и религията са свързани. Исторически не само в християнството, но във всички религии музиката се използва. Чрез нея се изразява както съкрушение и разкаяние така и вяра, възхищение от величието на силата Божия и благодарност към..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg