България може да се похвали със сериозни традиции в производството на декоративни зелени растения. Въпреки че отрасълът е сравнително млад, нашето производство се развива бързо след 90-те години.
Засаждането на трайни растения е много важно за нашия дом, градина, парково или предблоково пространство. Те не само ще ни радват с красивия си вид, но ще подобрят и качеството на въздуха.
Какви растения да изберем?
По думите на Таяна Бояджиева, ландшафтен архитект и председател на Асоцията на производителите на декоративни растения в България, растенията, които са произведени в България, са много подходящи за нашия климат, защото са свикнали с него. Но когато говорим за вносни растения, трябва да бъдем много внимателни, защото те може да пострадат при изменението на климата.
Хората, които се занимават с този сектор, могат да намерят средства за своя бизнес от различни източници. Например, България е финалист в един много интересен европейски зелен проект, който ще подпомогне развитието на отрасъла в страната.
В ефира на “Нашият ден“ тя обяснява също, че на българския пазар се купува и потребява всичко. Споделя, че има голяма разлика между получаването на букет цветя и получаването на живо цвете. Живите растения растат пред очите ни и представляват не само красива декорация, но са и символ на любовта и грижата.
“Ако ви подарят магнолия например, която е мъничко дръвче, когато я подаряват, а после расте пред вас, сякаш любовта расте пред очите ви“, твърди тя.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg