В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Захари Генов отговаря в ефир на слушателски въпроси.
Евгени Симеонов от София е завел наказателно дело от частен характер по повод публикация в сайт озаглавена "Тормоз от брат полицай сринал обесилия се във Фурен земеделец“.
Ако се стигне дотам да не може да се установи кой журналист директно е работил по статията като физическо лице, дали може да се търси съответно отговорност от съответния сайт чрез неговия ръководител?Ако не бъде установено кой точно журналист е работил по статията, то няма да може да се реализира наказателната отговорност на това лице, срещу което е направена тъжбата, защото то отрича да е давало информация за такава статия. И тогава може да се стигне дотам това дело да приключи с неуважаване на тъжбата, която Евгени Симеонов е подал.
Остава открит въпросът, че може да търси отговорност по чл. 45 от Закона за задълженията и договорите за тези вреди, които са направени на Евгени Симеонов по отношение на тази статия. Като отговорността може да се реализира с парично средство.
Чуйте съветите на адвокат Захари Генов.
От 18 до 23 септември 2025 г. възрожденската Самоводска чаршия във Велико Търново се превърна в сцена на едно от най-обичаните културни събития у нас – " Нощ на Самоводската чаршия и Фестивал на занаятите ." В продължение на шест дни десетки майстори, творци и музиканти от цялата страна събраха посетители от всички възрасти, за да ги потопят в..
Веднага след обявяването на Независимостта на 22 септември 1908 г. търновската общественост поставя основите на традицията за нейното честване. Това разказа историкът Тодорка Недева, дългогодишен уредник в Историческия музей във Велико Търново, в изнесено студио на "Нашият ден". Б ългария започва да съществува на 22 септември 1908 година..
Къде е мястото на "Четвъртата революция" в наши дни и какво не знаем за Джон Атанасов? В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" коментира проф. Владимир Гетов , Уестминстърски университет, Лондон, автор на предговора към книгата "Джон Атанасов – човекът, който изобрети компютъра" на Джейн Смайли. Четвъртата информационна революция "Трябва да се..
Преди 117 години в храм "Св. Четиридесет мъченици" във Велико Търново княз Фердинанд и правителството на Александър Малинов обявяват васалното Княжество България за независимо царство. В чест на Деня на независимостта "Нашият ден" гостува в старопрестолния град. В изнесеното студио на предаването разговаряме с проф. Милко Палангурски ,..
Това, че Йото Пацов пак извади на бял свят нова книга и че пак тя е хубава, не може да учуди никого. Чудни са "шашкъните" от село Ъглен, които той е описал, и делата им също са чудни и забавни. С някои от тях – и най-вече с описателя им – разговаряха водещите на "И рибар съм, и ловец съм" Росен Мирчев и Асен Масларски на представянето на книгата в..
Георги Донков , журналист в "Журито", и Александър Куманов от "Фондация 42" започват нов медиен проект, в който 36 седмици, всеки вторник в..
Шестото заглавие в репертоара на Театър "Карлсон" е спектакълът "ПиноККио" по Карло Колоди . Премиерата ще бъде на 23 септември от 19 часа на сцена..
Къде е мястото на "Четвъртата революция" в наши дни и какво не знаем за Джон Атанасов? В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" коментира проф. Владимир..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg