Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Веселите Владигерови" играят на джаз

Снимка: sofiaweeks.com

Трио" Владигерови" е джаз състав в който заедно свирят двама братя и една сестра – Екатерина (пиано), Константин (пиано и кларинет), Александър (тромпет, флюгелхорн). Макар да са носители на огромно музикално наследство и с удоволствие да изпълняват композициите на дядо си Панчо и баща си Александър, тримата често избират да се заиграят с музиката, да се забавляват. Те правят приканващ, жизнерадостен и смел джаз, достъпен, вдъхновяващ и най-вече, наистина, игрив.

Макар на български музиката да се "свири", в почти всички европейски езици тя се "играе" и тримата Владигерови не изневеряват и на това наследство. Тази вечер (29 май) в 19:00 те представят в зала "Биад" своя нов албум "Веселите Владигерови".

Концертът е част от програмата на тазгодишното издание фестивала "Софийски музикални седмици".

Чуйте разговора с братя Владигерови в "Артефир".


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Колаж: Цветан Цветанов

Кръсте Роджевски и Томика Рийд за първи път в България

Тази вечер, на 11 септември (четвъртък) , от 21.00 ч. зала "Сингълс" на НДКще бъде домакин на първия български концерт на един наистина специален дует, който пристига директно от Ню Йорк за два концерта – в София и Скопие. За първи път българската публика чу гласа на битолчанина Кръсте Роджевски (живеещ от 1997 г. в САЩ) през далечната 2007 г...

публикувано на 11.09.25 в 09:32

Музикалното лято във Варна продължава

Лятото във Варна продължава музикално. В "Нашият ден" на живо от Морската столица се включва Цветелина Начева , за да представи две сериозни събития – концерт от програмата на Международния музикален фестивал Варненско лято 2025 и началото на 43-ия Международен хоров конкурс "Проф. Георги Димитров". Концерт на скандинавския ансамбъл "1В1" ще..

публикувано на 11.09.25 в 09:02

Концерт от серията "Плевенчани от световната сцена" със солист Гергана Гергова

Плевенската филхармония ще представи концерт от поредицата "Плевенчани от световната сцена" със солист цигуларката Гергана Гергова. Тя е концертмайстор на Симфоничния оркестър в "Театро Реал" в Мадрид. Родена е в семейство на музиканти. Завършва музикалното училище "Панайот Пипков" в Плевен в класа на Благородна Танева. След това учи при проф. Минчо..

публикувано на 11.09.25 в 08:52
Веселин Веселинов-Еко (контрабас) и Милен Кукошаров (пиано)

Приключенията на Веселин Веселинов-Еко и Милен Кукошаров

Известните джаз музиканти басистът Веселин Веселинов-Еко и пианистът Милен Кукошаров представиха пред публиката на "Аполония" концерта си "Приключения в света на огледалните молекули".  Двамата се шегуват: "Измисляме нов жанр – както има такава храна, така и молекулярна музика". Зорница Цветанова се срещна с тях буквално преди концерта им. Чуйте..

публикувано на 10.09.25 в 09:10

Rebel Rebel – пет години свобода

Чуйте!  When I grow up, there will be a day, when everybody has to do what I say… Rebel Rebel става на 5 и празнува с любимите "Клоофингър" – рап-метъл законодателите, за които да се бунтуват е естествено състояние, дарк рок героите "Систърс ъф Мърси" и с "Цар Плъх", Lek City Case, Ali, Me And My Devil, Hellion Stone и No More Many More..

публикувано на 08.09.25 в 10:01