Първата му стихосбирка "Спомен за потоп" излиза през 1989 под редакцията на Георги Борисов. Участва с публикации в първите броеве на списанията "Мост", "Нава", "Литературен вестник". Редактор е в първото независимо Издателство на Съюза на демократичните сили "Мисъл" заедно с Борис Христов, Румен Леонидов, Георги Борисов, Едвин Сугарев.
През 1989 заминава в САЩ и сътрудничи на културната ни периодика оттам. В Щатите той работи с писателите Любомир Канов, Ванцети Василев, скулптора Атанас Згалевски и други творци от средите на българската емиграция.
Славов е от първите членове на учреденото през 1990 Сдружение на приятелите на САЩ в България. Публикува свои творби, писани на английски език в "Poetry Magazine” (САЩ), "Decanto” (Великобритания). Член е на Управителния съвет на Лигата на българските писатели в САЩ и по света, която представя български автори и работи за запазването на литературното наследство на писателите и поетите емигранти. Участва в първата антология на български поети в САЩ след 1989 "Window on the Black Sea" (1992) и в алманаха "Любослов", издаден от Лигата.
На Алея на книгата в София на 8 септември ще бъде представен автобиографичният роман на Васил Славов "Строфи на кръвта". След това романът ще има турне – ще бъде представен в Сливен и Бургас.
Васил Славов е син на известния наш писател и колоритна фигура Атанас Славов. Въпреки, че е автор на няколко стихосбирки и книги с проза, той, както повечето ни емигранти творци не е достатъчно популярен у нас, прочетен и обговорен от критиката. Това не омаловажава обаче стойността на неговото творчество, което заслужава да бъде внимателно изследвано.
Чуйте Румен Леонидов
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски имена с престижни награди, освен, че представят представления за широката публика, дават поле за дискусия със зрителите и създават и уоркшопи за професионалната танцова общност у нас. Сред предстоящите..
Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания и поредици, като издателският център "Боян Пенев" има важна роля. Научните издания на Института за литература към БАН, някои от които съществуват от много години, са четири – сп. "Литературна..
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
В съботната вечер (23 ноември от 20 часа) ще си припомним три спектакъла на Софийската опера. Първият досег на българската публика с "Бохеми" е през..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg