Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Татяна Буруджиева:

Може би за първи път националното буквално измести местното в предизборната кампания

| обновено на 27.10.23 в 11:48
Татяна Буруджиева
Снимка: БГНЕС

Как протече предизборната кампания? Доколко кандидатите се впуснаха в популизъм и доколко успяха да се насочат към конкретни политики? Предизборната кампания беше време на интензивна дейност и оживени обсъждания, както и време, през което кандидатите се опитаха да достигнат до своите потенциални избиратели. Този процес беше обаче маркиран с редица точки, които заслужават нашето внимание.

Политологът Татяна Буруджиева изрази своето мнение по време на интервю за предаването "Нашият ден". Тя подчерта, че кампаниите на всички кандидати са се  фокусирали около темата "информиран избор". “От една страна бяхме залети от информация с много интензивно използване на мрежите. От друга, в тази информация няма нищо информативно“, казва тя.

Според Буруджиева информационният поток е бил огромен, но често е липсвала информативност. Този проблем според нея е бил свързан с политиката, която се е случвала на национално равнище. Вместо да подпомаг местните кампании, националното ниво понякога ги затруднява и нарушава. Това беше непредвидима ситуация, която би могла да има по-големи последици за националния политически пейзаж. "Може би за първи път националното равнище буквално измести другото", казва тя.

Беше отбелязан фактът, че местните кампании са започнали да копират стратегии и методи от националното равнище. Това се счита за грешка, особено в ситуации, когато избирателите познават добре своите местни кандидати и местните условия. "Негативните кампании и атаки, които се прилагат на национално равнище, не винаги са подходящи на местно ниво и могат да навредят на доверието към кандидатите", посочва тя. 

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Споделяне на наследството

Валерия Хог от София учи и работи години наред в чужбина, както във Франция, така и в Ирландия. Село Владимир до Радомир я привлича с близостта си до София, със старите си къщи и прекрасната гледка към радомирската котловина.  Къщата, която тя възстановява, е строена преди век, така че спасяването е било съвсем навременно, даже закъсняло...

публикувано на 12.05.24 в 11:25

Вяра и суеверие

Темата за вярата и неверието логично е една от най-дискутираните в страниците на Свещеното Писание. В първата неделя след Възкресение Христово, наречена Томина, евангелското четиво от св. евангелист Йоан ни разказва за проявеното неверие от страна на св. ап. Тома, един от дванадесетте Христови ученици. Неверие, което благодарение на Спасителя..

публикувано на 12.05.24 в 09:05

Застрашено ли е европейското бъдеще на Грузия?

Застрашено ли е европейското бъдеще на Грузия, ако законопроектът за  " чуждестранните агенти " , който бе одобрен на второ четене и предизвика огромни протести в Тбилиси, бъде приет? На 11 май, в събота, предстои третото и може би фатално гласуване на този законопроект, който вероятно ще постави на риск цялото демократично наследство на..

публикувано на 11.05.24 в 08:50
Антония Ламбиева и Александра Величкова

Проявленията на земното

Антония Ламбиева и Александра Величкова са възпитанички на Националната художествена академия и заедно изработват керамика в ателието си в София. Освен керамични съдове за дома, те изработват и пана за градската среда. Както много млади керамици, двете дами присъстват активно в дигиталното пространство, където ги срещнах и аз. При все това и..

публикувано на 10.05.24 в 18:05
Константин Фотинов и сп.

130 години организирано журналистическо движение

През 1844 г. Константин Фотинов започва да издава сп. "Любословие" в град Смирна, който тогава се намира в пределите на българските земи под Османско владичество. С появата на това издание се заражда българският периодичен печат, чиято 180-годишнина честваме днес. Тази година се навършват и 130 години от появата на първото организирано..

публикувано на 10.05.24 в 15:46