"В контекста на всичко, което става в милата ни китна родина, и с поглед към членовете на Изпълнителния комитет на БФС – очевидно всичко е въпрос на власт и пари."
Това казва в интервю за БНР спортният журналист Камен Алипиев.
По думите му решенията не са толкова близко на хоризонта, независимо от свиканото заседания на Изпълнителния комитет през следващата седмица, защото той, дори да донесе оставки, ще свика извънреден конгрес през следващата година. А от там гарантите за промяна или пък за избиране на "наш човек" начело на българския футбол са нищожни.
Има малки странни клубове, които имат равни права на глас на конгреса. Те обикновено са контролирани от хората, които управляват Федерацията с малки дарения, лека екипировка, топки и може би други задкулисни факти. Защото на предишния конгрес, когато Бербатов загуби, доста от малкото клубове, които го подкрепяха, в последствие бяха изключени от БФС.
Камен Алипиев припомня, че още във времената на развития социализъм, когато ведомствени клубове диктуваха нещата и двата големи отбора, особено ЦСКА. Имаше малки клубове в страната във вид на други армейски структурни дружества – също не даваха гаранция за честно първенство. Но тогава поне в българския футбол се раждаха, изграждаха и се даваха много по-сериозни футболисти, които в условията на една по-ниска конкуренция успяваха да класират националния отбор на големи първенства, за да стигнем до 1994 г.
Алипиев допълва, че през "мутренските години" в българския футбол влязоха доста съмнителни хора, които до днес имат много противоречива репутация.
"Говорим за промени, а на практика хората, които дърпат конците, остават едни и същи. И честно казано, моят оптимизъм не е голям", казва в заключение спортният журналист.
Чуйте подробности в звуковия файл.
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
В Мелитополския държавен педагогически университет "Богдан Хмелницки" в Украйна се проведе деветата поредна Международна научна конференция за млади българисти. Събитието бе организирано от Центъра по българистика и лектората по български език, литература и култура в университета, като акцентът тази година бе поставен върху темата " Младите в..
От 10 до 15 декември ще се проведе Софийския международен литературен фестивал в НДК. Дария Карапеткова , координатор на събитието, запознава..
В рубриката "Темите на деня" екипът ни имаше удоволствието да разговаря с Теодора Нишков, известна още като Принц Датски, и доц. д-р Александър Нишков,..
"Безсъдбовност" е най-известният роман на унгарския писател от еврейски произход Имре Кертес. Това е първата книга от неговата трилогия за Холокоста,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg