Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Към кого е насочен "Менса подкаст"?

| обновено на 07.12.23 в 09:49
Снимка: Pixabay

В днешния епизод на рубриката "Епизоди от живота" Мартин Тончев от "Менса България" разказва за тематичния обхват на наскоро създадения подкаст на общността с висок IQ.

Тончев, който е член на "Менса България", споделя как се започва тази интересна инициатива, която има за цел да предостави възможност за по-задълбочени разговори и вдъхновение на своята аудитория. Подкастът на "Менса" представлява платформа, на която успешни и вдъхновяващи личности с висок интелект делят своите истории, опит и знания с публиката.

Идеята за създаването на този подкаст се роди преди малко повече от година, когато Тончев почувства нуждата да провежда по-съдържателни и обогатяващи разговори. Той забелязва, че подобни разговори се случват рядко в ежедневието и решава да създаде подкаст, който да попълни този дефицит. Така се заражда идеята за "Менса подкаст".

След като сподели своята идея с ръководството на "Менса България", Тончев получава подкрепа и започва записването на изданието. Подкастът вече разполага с четири епизода и непрекъснато се стреми да предоставя вдъхновяващи и образователни разговори с гости, които са постигнали значителни успехи в различни сфери на живота.

Основната му цел е да извлича от гостите техните формули за успех, като се фокусира на въпроси, свързани с интелигентността и нейната роля в професионалното и личното развитие. Независимо от профила на гостите, подкастът се стреми да достигне до по-голям брой хора, които имат интерес към нови и обогатяващи съдържания. "Менса подкаст" не се ограничава до елитарна аудитория, а обратно, се стреми да бъде достъпен и интересен за широк кръг. 

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Грийнпийс" – България представя идеята за морски резерват "Маслен нос“ в Приморско

"Грийнпийс" – България представя идеята за морски резерват "Маслен нос" в Приморско. Природозащитната организацията проведе среща с рибарски дружества, представители на Община Приморско и туристическия бизнес от Созопол, Приморско, Китен и Царево. Във връзка с дейностите, подпомагащи опазването на морето, от природозащитната организация..

публикувано на 13.12.24 в 08:51

Водещата на "Нашият ден" Нина Цанева – гласът на авиацията, който вдъхновява

Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ) връчи своите традиционни годишни награди. Отличена от АБАИ в категория "Медии" е водещата на "Нашият ден" Нина Цанева, която заслужено получи грамота "Гласът, който вдъхновява".   С представянето на теми, свързани с авиационното дело в България, Цанева се превърна в истински глас на..

публикувано на 12.12.24 в 11:59
Учениците от Българското неделно училище в Париж

Коледният брой на вестник "Вазовчета" – подарък за българските семейства по света

Отвеждаме слушателите на "Нашият ден" в Париж, където Българското неделно училище "Иван Вазов" създаде коледен подарък за българските семейства от цял свят. Янета Димитрова , заместник-директор на училището и преподавател по БЕЛ разказва какво можем да открием на страниците на международния коледен брой на вестник "Вазовчета", създаден от..

публикувано на 12.12.24 в 09:36

Две коледни инициативи на студентите от Софийския университет

В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..

публикувано на 12.12.24 в 09:07
 Алис Русева

За тревожността, като естествена реакция на организма

"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..

публикувано на 11.12.24 в 15:29