Концертът "Вокални нюанси" с участието на Тамара Ангеловска (сопран), Теодора Маркова (сопран), Божидар Пенев (баритон, контратенор), Теодора Иванова (тенор), на рояла – Марио Йоцов ще се състои на 16-и февруари от 19.30 в столичния музей "Борис Христов". В програмата ще бъдат включени оперни арии и песни от Хендел, Моцарт, Джакомо Пучини и още, разказва оперната северномакедонска певица и актриса Тамара Ангеловска:
"Много се радвам, че продължавам да се изявявам в България. Скоро имах участие и в Сърбия. Имам участия и в Италия. Но наистина любима ми е София, както и Скопие. За мен е естествено мястото, на което съм получила образованието си, а именно България, да бъде и място, където се изявявам. Все по-интересни са ми проекти, в които има театър и опера като колаборация и в момента работя над точно такъв проект. Забелязвам, че все по-често публиката в операта, а и в театъра е по- млада и това много ме радва."
Тамара е завършила оперно пеене и магистърска степен по "Театрално изкуство" в Нов български университет. Споделя, че едно от най- големите ѝ предизвикателства като оперна певица е било да пресъздава актьорски своите роли и днес със смелост го прави и импровизира. На театрална сцена можем да я гледаме в "Проблем" на 24-ти февруари 2024 година. Представлението е по разкази на Чудомир, с режисьор Стефан Милков. Ангеловска е участвала е и в "12 разгневени жени" в Нов български университет. Тамара има много успешни роли като оперна певица из цяла Европа, участва в премиера на "Дон Жуан" в Италия, има соло рецитали в Рим, концерти и рецитали в Рим и Скопие. Смята, че изкуството на един творец трябва да се развива глобално, и че артистите са хората, които строят мост между различните култури и държави.
Международният фестивал на спектаклите за деца "Вълшебната завеса" подготвя 15 пътешествия в света на детско-юношеския театър. Тази година от 12 до 17 май Търговище ще се превърне в приказен център на театралното изкуство , привличайки малки и големи зрители, информират от ръководството на Драматичния театър в областния град. За двадесет..
На 12 и 13 май в Ректората на Софийския университет "Свети Климент Охридски" ще се проведат 41-те Кирило-Методиевски четения , посветени на 45-годишнината от създаването на Катедрата по кирилометодиевистика при Факултета по славянски филологии на СУ. В "Нашият ден" разговаряме с ръководителя на катедрата проф. Андрей Бояджиев за ролята на..
Френският институт в България започва честванията на 120-годишнината от рождението на писателя-нобелист Елиас Канети с едно мащабно събитие на 12, 13 и 14 май . В София (12 и 13 май) и Русе (14 май) – родното място на семейство Канети на брега на Дунав – културната институция ще отдаде почит на тримата братя от еврейската фамилия, родени в България в..
Италианският майстор на абстрактното изкуство Албино Пити, който вече близо десет години живее и работи в България, подготвя нова артистична изява със студенти от Нов български университет. Темата на творческата среща е "Европа в хватката на смъртните грехове – война, негодувание, безразличие". Световноизвестният италиански художник ще..
В центъра на София могат да бъдат открити две все още нови артистични пространства. Освен че се намират в непосредствена близост едно до друго, те имат и други общи характерни черти. Те са независими от фондове и фондации, с млади галеристи, които същевременно са и автори на художествени произведения. Дали и доколко това е белег за промяна в..
Френският институт в България започва честванията на 120-годишнината от рождението на писателя-нобелист Елиас Канети с едно мащабно събитие на 12, 13 и 14..
Студовете през февруари и през април се оказаха помитащи за вече напъпилите и разцъфтели трайни насаждения, но пострадаха и едногодишни култури...
След новия доклад на "Репортери без граници", защо "в България свободата на словото не е никаква ценност", коментира в "Мрежата" по програма "Христо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg