Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Започва записването за конкурса "Сайт на годината"

Днес (15 април) започва ранното записване за конкурса "Сайт на годината", който се провежда за седми път. За фокуса на конкурса тази година, категориите и наградите в "Нашият ден" говори Жюстин Томс от "Фондация за активно развитие на уеб".

"Всеки, който е създал своя сайт в България, без значение на какъв език, може да участва в конкурса "Сайт на годината". Категориите са леко обогатени, за да могат да се включат наистина всички сайтове. Специално вкарваме категория за електронно управление, защото много сайтове започнаха да предлагат електронни услуги. Искаме да ги насърчим и да покажем добрите практики", казва Томс. 

Представителят на фондацията споделя, че тази година категориите "Голям електронен магазин" и "Малък електронен магазин" ще бъдат разделени, за да се подсигури справедливата конкуренция между претендентите. Специален акцент на конкурса е новата категория за иновативен продукт, съобщава гостът. Този продукт може да е уебсайт, част от уебсайт, мобилно приложение и дори нещо, свързано с изкуствен интелект, пояснява Томс.  

Съставът на конкурсното жури е много широк – 58 души ще оценяват в трите основни сегмента – програмиране, дизайн и маркетинг. Също така 15 студенти ще помагат на основното жури, за да усвоят познания за бранша отблизо. По думите на Томс двете категории, които традиционно предлагат най-интересните и качествени продукти, са "Корпоративен сайт" и "Електронен магазин".

Наградата на конкурса е статуетка, която е израз на голям престиж и високо ниво в сферата, заявява Томс. Тя акцентира и върху наградата за жени в технологиите, която подкрепя и насърчава женското присъствие и развитие в технологичния свят.

Повече по темата чуйте в звуковия файл: 


По публикацията работи: Бисерка Граматикова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Проф. Донка Байкова

Храносмилателната система е много важна при заетия човек в трудоспособна възраст

По повод Световния ден за безопасност и работа, отбелязан миналата седмица (28 април), в "Нашият ден" проф. Донка Байкова споделя своите съвети за хранене в забързаното работно ежедневие. Климатичните промени тази година са акцент в обществения разговор за трудовата безопасност. В тази връзка проф. Байкова казва: "През последните години има..

публикувано на 01.05.24 в 13:45
Ангел Иванов

Ангел Иванов: Саможертва е да преодолеем желанието да ни е комфортно, леко и приятно

В седмицата на Христовите страдания в "Нашият ден" писателят и журналист Ангел Иванов разсъждава за саможертвеното поведение на човека .  Иванов вярва, че любовта и доброто са иманентни качества на човека , вменени от божествения първообраз. Чрез тяхната проява е възможно душата да достигне своята крайна дестинация, която всъщност е едно..

публикувано на 01.05.24 в 12:17

Безопасността при работа е и лична отговорност

На 28 април беше отбелязан Световният ден за безопасност и здраве при работа, посветен на значимостта на създаването на безопасна и здравословна работна среда за всички. В тазгодишната светлина фокусът е върху въздействието на изменението на климата върху безопасността и здравето при работа (БЗР). Защо работим, или работата като житейски и..

обновено на 01.05.24 в 12:03

Защо работим, или работата като житейски и ценностен избор

В своята ежедневна рутина работата изпълнява роля, която е далеч по-сложна от простото изкарване на прехраната. Тя е източник на смисъл, идентичност и социално влияние. В рамките на предаването "Нашият ден" четири различни събеседници –  юрист и психолог, книгоиздател и музикален продуцент, имигрант, както и антрополог , споделят своите уникални..

обновено на 01.05.24 в 11:15

Милена Статева: Отново хората са си повярвали, че егото може да владее

Как професионалното битие се отразява на човешката ни същност? Колко е важно да знаем кои сме и да откриваме смисъл в работата, която извършваме? Оставят ли работните ни часове място за каузи, етика и личен живот – разговор в "Нашият ден" със социолога Милена Статева . По думите на Статева трудът е това, което ни отличава от животните –..

публикувано на 01.05.24 в 09:16